Dünya 02 NİSAN 2016 / 17:01

Tepeden tırnağa teknoloji

Nike ayağa uyumlu bağcık ve Nike+ uygulamalarının da aralarında yer aldığı yeniliklerini New York’ta tanıttı. Bu inovasyonlar arasında Nike Air VaporMax, çamur yapışmasını önleyen bir polimer olan Nike Anti-Clog Traction, uyumlu bağcık teknolojisinin geleceğini tanıtan Nike HyperAdapt 1.0 ve sporcular için kişisel bir hizmet olan, üyelerine isteğe uyarlı kılavuz, destek ve kişiye özel kaynak olan yeni Nike+ uygulaması da var. Elektrik ve mekanik mühendisliğinde araştırmaların sonucu olan Nike HyperAdapt 1.0 dijital ile ayak altında bulunan bağcık bağlama mekanizmasıyla çalışan ayakkabı, bağcık ve ayağa uygunluk tercihlerinde bireysel farklılıklara çözüm sağlıyor, kişiselleştirilmiş kilitleme mekanizması da manuel olarak ayarlanabiliyor.
Tinker Hatfield ve NIKE Inc. Kıdemli İnovasyon Yetkilisi Tiffany Beers tarafından yönetilen ve New York’taki Nike Inc. CEO'su ve Başkanı Mark Parker tarafından açıklanan proje ile ayakkabıyı giyen kişi değiştikçe ürünün kendisinin de değiştiği, sporcuların ihtiyaçlarına cevap alınan bir gelecek tasarlanıyor. Parker, yenilikleri ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Nike HyperAdapt 1.0, ‘Kişiselleştirilmiş Performans Çağı’nı başlatan bir yenilik. Yeni Nike+ uygulaması bu dönemi karakterize ediyor. Etrafımız teknoloji ve verilerle çevrili. Ancak sporcuların tam olarak potansiyellerine ulaşabilmesi için daha zengin ve daha anlamlı yenilikler gerek. Koşu ve eğitim kulüplerinin yanında, Nike+ çok çeşitli dijital ürünü kapsıyor. Uygulama, alışveriş konusunda farklı bir düşünceyi sergiliyor ve üyelerine, ilgilerine göre ayrılan ayakkabılar dâhil, kişiye özel ürün tavsiyeleriyle dolu, kişiselleştirilmiş mağazaları tanıtıyor.”
 
ETİKETLER : 1066 Nike Nike Air VaporMax

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics