Dünya 10 NİSAN 2016 / 14:27

Tesla Model 3 ile geniş kitleleri hedefliyor

Elektrikli araç konseptini daha geniş kitlelere yaymayı hedefleyen Tesla, yeni otomobili Model 3’ü tanıttı.
Otomotiv dünyası sürücüsüz otomobiller ve elektrikli araç konseptlerine olan ilginin artmasıyla birlikte önemli bir yol ayrımına geldi. Bu noktada önemli çalışmalar gerçekleştiren Tesla, yeni elektrikli aracı Tesla Model 3’ü görücüye çıkarırken, 35 bin dolar fiyat etiketine sahip olan şu ana dek aldığı 130 bin siparişle geniş kitlelere yayılma iddiasının altını doldurabilecek gibi görünüyor.
Tesla CEO’su Elon Musk, Model 3’ün 35 bin dolara alınabilecek en iyi otomobillerden biri olduğunu iddia ederken, aracın otomobil pazarındaki en güvenli araçlardan biri olduğunu vurguladı. Şu ana dek 130 bin ön sipariş alındığını belirten Musk, bu siparişlerin ve gelecek diğer siparişlerin teslimatlarına 2017 yılında başlayacaklarının altını çizdi.
Tesla’nın diğer araçlarının desteklediği gibi Model 3 de Tesla’nın Supercharger şarj istasyonlarını destekleyecek. Model 3 piyasaya sürülmesi ile birlikte Supercharger ağını da 2 katına çıkarması beklenen Tesla, 2017 yılı sonunda 7 bin 200 şarj istasyonuna ulaşmayı hedefliyor.
Standart Model 3, 0-100 km hıza 6 saniye ulaşabilirken, daha gelişmiş modellerde bu sürenin çok daha kısa olacağı ifade ediliyor. Model S de olduğu gibi çekişli ve dört çekerli versiyonlarla gelecek olan Model 3, önden arkaya tavan camı, otomobilin önünde ve arkasında depolama amaçlı bagajlar ve otomatik pilot gibi özelliklerle donatılmış.
 
ETİKETLER : Tesla Model 3 1067
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN