Dünya 22 KASIM 2015 / 10:07

Tesla Motors Türkiye'de

Tesla Motors, Türkiye ofisini açtı. Şirket Türkiye'deki faaliyetlerini Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Ltd Şirketi adındaki şirket üzerinden yürütecek.
Otomotiv dünyası elektrikli otomobiller ile birlikte önemli bir kabuk değişimi yaşıyor Otomobil üreticileri ürettikleri elektrikli araçlarla pazardaki yoğun rekabeti ateşlerken, elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen ilk şirketler arasında yer alan Tesla Motors, Türkiye ofisini açtı. Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Ltd Şirketi adıyla Türkiye'deki çalışmalarını yürütecek olan şirket, merkez ofisini Levent'te konumlandırdı.

Tesla Motors'un Türkiye hamlesinin hem şirket hem de kullanıcılar için olumlu sonuçlar doğuracağını kestirmek çok da zor değil. Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarını göz önüne aldığımızda, elektrikli araçların pazarda rahatlık kendine manevra alanı bulacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Türkiye'deki benzin fiyatlarının Avrupa Birliği'ne kıyasla oldukça yüksek oluşu durumu hem Tesla hem de Türkiye için oldukça karlı bir hale getiriyor. Bunun yanı sıra Türkiye'deki elektrik fiyatlarının yine Avrupa'ya kıyasla neredeyse yarı yarıya olması da Tesla'nın Türkiye pazarında kendisine bir hayli müşteri bulabileceğinin göstergesi olarak öne çıkıyor. 

Tesla'nın Türkiye pazarına girmesiyle birlikte yol kenarlarında elektrikli otomobiller için hazırlanmış şarj üniteleri görmeye hazırlanabiliriz. Her ne kadar bu ünitelerin ne zaman hizmete gireceği konusunda Tesla'dan bir bilgi verilmese de, kısa vadede bu ünitelerin açılacağını söyleyebiliriz. 

Son olarak Tesla'nın satış politikasından söz edersek, şirketin daha önce girdiği pazarlarda izlediği politikanın benzerini takip etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Müşterilerin elektrikli araç konseptine halen alışamadığını ifade eden Tesla yetkilileri, AVM, işlek cadde ve şihr merkezlerine açtığı mağazalarını ziyaret eden müşterilerine yeni nesil araçları detaylı şekilde anlatarak, onları konu hakkında bilgilendiriyor.
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics