Dünya 26 ARALIK 2015 / 14:15

Toshiba'daki kötü gidiş devam ediyor

Toshiba'da yaşanan muhasebe skandalının sonuçları giderek daha kötü bir hal alıyor.
Geçtiğimiz Temmuz ayında yaşanan muhasebe skandalının ardından zor günler yaşayan Toshiba, 6 bin 800 çalışanı ile yollarını ayırma kararı aldı. Yaşanan muhasebe skandalının ardından şirketin CEO'su Hisao Tanaka istifa etmiş, Tanaka görevini bırakırken yaptığı açıklamada Toshiba'yı zor günlerin beklediğini ifade etmişti.

Tanaka'nın açıklamalarının ardından hisselerinde düşüş yaşayan ve ekonomik krize giren Toshiba'da işten çıkarma süreci de başladı. Şirketten yapılan açıklamada, yeniden yapılan süreci doğrultusunda 6 bin 800 çalışan ile yolların ayrılacağı belirtilirken, şirketin skandalın gerçekleştiği dönemden bu yana yüzde 40 oranında hisse kaybı yaşadığı ifade ediliyor. 
Toshiba, önümüzdeki Mart ayı sonunda tamamlanacak mali yılını 4,5 milyar dolar zararla kapatmayı öngörürken, bu kötü tablonun ilerleyen günlerde yeni işten çıkarmalara yol açabileceği konuşuluyor.

Toshiba tarafından yapılan açıklamada, şirketin müşterilerinin güvenini tekrar kazanmak için küçülme politikası izlediği ifade edilirken, ilerleyen süreçte benzer hamlelerin sürebileceği belirtildi. Bilindiği üzere skandaldan bu yana Toshiba, kar getirmeyen departmanlarını kapatmaya ve yeniden yapılandırmaya götürme kararı almıştı. Şirketin izlediği politikanın, sonuçlarının ne gibi sonuçlar vereceğini ise zaman gösterecek.
 
ETİKETLER : 1052 Toshiba

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics