Dünya 04 ŞUBAT 2014 / 15:34

TRT Afrika'da yayında

Eutelsat, TRT Türk ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, TRT Türk kanalının Afrika’da yayınlanması için gerekli uydu hizmetini sunuyor.

Eutelsat Communications ve Türkiye’nin çok kanallı kamu Televizyon ve Radyo Kuruluşu, TRT ile çok önemli bir işbirliği gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu işbirliği kapsamında Eutelsat bundan böyle TRT Türk yayınlarını Afrika coğrafyasına ulaştıracak.
Türkiye’nin yanı sıra uluslararası haberler ile bölgeye ait gelişmelerin de ele alınacağı, haber ve ekonomi programlarıyla içeriği zenginleştirilen kanal, TRT ‘nin aynı zamanda yurtdışına açılan yeni bir kapısı olacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Eutelsat Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı Ali Korur, “Dünyanın lider uydu operatörü olarak Afrika’da yaşayan milyonlarca izleyiciye böyle bir hizmeti ulaştırmak ve güçlü uydu teknolojimizle aracı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Televizyon yayınlarını doğrudan evlere eriştirme konusunda uydu pazarının lider markası olarak, sektörün gelişimine verdiğimiz katkıya devam edeceğiz. TRT ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmayla var olan iş birliğimizin güçlenmesi yanında, TRT Türk’ün Türkiye dışındaki pazarlardaki başarısına katkıda bulunmaktan ayrıca motive olmaktayız. ‘’ diye konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN