Dünya 27 ŞUBAT 2016 / 13:20

Twitter GIF arama özelliğini kullanıma sundu

Geçen sene Haziran ayında Twitter, GIF formatını desteklediğini duyurmuştu. Mikro blog sitesi, GIF arama özelliğini tweet ve mesajlarda doğrudan sunuyor.
Twitter’ın yeni GIF arama özelliğinin, mobil cihazlarda bir tweet oluştururken,  fotoğraf ve anket gönderme seçenekleri arasında yer aldığı ve GIF butonunun Android, iOS cihaz sahibi tüm kullanıcılara sunulduğu duyuruldu. Geçen sene 100 milyondan fazla GIF paylaşan kullanıcılar ruh hallerinden bir maça, müzik videolarından en sevdikleri dansa kadar her şeyi, geçen sene Twitter’da GIF olarak paylaştılar.
Twitter’a gelen yeni GIF arama özelliğiyle, artık Tweet ve doğrudan mesajlarda GIF paylaşmanın çok kolay olduğu belirtiliyor. Twitter GIF butonu için, geniş bir GIF arşivine sahip olan Giphy ve  Riffsy  ile ortak hareket ediyor. Kullanıcılar bu sayede kendi arşivlerindeki GIF’leri yükleyebileceği gibi, Giphy  ve Riffsy ortaklığı sayesinde GIF’leri zaman akışında paylaşma imkânı da buluyor.
GIPHY’nin kurucusu ve CEO’su Alex Chung konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “GIPHY, gerçek zamanlı GIF’leri Twitter’ın canlı yorum ve sohbet akışını canlandırıyor. GIPHY kullanıcıları, haberler, eğlence, spor ve kendilerini ifade etmek için Twitter’i zenginleştirecek GIF’ler yaratıyorlar. Bu GIF’leri paylaşmayı kolaylaştıracak olan Twitter’la çalışacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.”
Riffsy’nin CEO’su ve kurucu ortağı David McIntosh ise gelişmeyi şöyle yorumluyor: “GIF’lerle çok fazla şeyi anlatabiliriz ve asıl önemli olan o anda ruh halinizi en hızlı ve en doğru şekilde yansıtan doğru GIF’i bulmak. Bu ortaklığı Twitter’la kurup geliştirmek, Twitter kullanıcılarının en sevdikleri GIF’leri bulmaları ve günlük hayatlarının bir parçası olarak paylaşmaları bizi heyecanlandırıyor.”
ETİKETLER : Twitter GIF 1061

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics