Dünya 23 OCAK 2016 / 16:39

Uber helikopter hizmeti için adım atıyor

Popüler ulaşım servisi Uber, sunduğu hizmet alanını genişletecek önemli bir adım atıyor.
Amerika merkezli ulaşım şirketi Uber, Airbus ile işbirliğine giderek, faaliyet alanına hava ulaşımını da ekliyor. ABD’nin Utah eyaletinde bir film festivali süresince geçerli olacak servis, Uber kullanıcılarına helikopter yolculuğu yapma imkânı sunacak.
Önümüzdeki haftalarda Airbus tarafından testlerine başlanacak süreçte, Uber kullanıcıları her zaman olduğu gibi telefonları üzerinden gerekli bağlantıyı kurarak, yolculuklarını gerçekleştirebilecek. Bunun bir pilot proje olduğunu belirten Airbus CEO’su Tom Enders, The Wall Street’e verdiği röportajda; Uber ile helikopter servisi üzerine yaptıkları ortaklığın heyecan verici olduğunu vurguladı.
Daha önce kısa süreli helikopter servisi veren Uber, bunu kalıcı bir faaliyet alanına çevirmemişti. Sundance Film Festivali boyunca gerçekleştirilecek hizmet, sadece ABD’nin Utah eyaletinde kullanılacak.  Bu sayede etkinliğe katılan kişiler trafiğe takılmadan hızlı bir şekilde festival alanına ulaşabilecek.  Helikopter yolculuk fiyatının ne kadar olduğu daha açıklanmasa da, Uber daha önce hizmet verdiği Hamptons seferleri için yolculardan 3 bin dolar talep etmişti.
 
 
ETİKETLER : 1056 Uber

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics