Dünya 25 ARALIK 2011 / 16:15

Ülkenin resmi Twitter hesabını vatandaş yönetecek

İsveç hükümeti, ülkenin resmi Twitter hesabı @Sweden üzerinden her hafta bir vatandaş tarafından, ülkenin tanıtımını yapan Twitter mesajları atılmasına izin verdiğini açıkladı.
İsveç turizm ajansının ikna ettiği İsveç hükümeti resmi Twitter hesapları @Sweden’ın ülkenin tanıtımı amacıyla her hafta bir vatandaşın kullanımına verilmesini kararlaştırdı. “İsveç’in Küratörleri” projesi kapsamında her hafta farklı bir vatandaş, hesabın avatarını değiştirmeden, istediğiklerini dünyaya gönderecek.
Hesaba sahip olan vatandaşların İsveç’teki önemli yerler ve yaşayış biçimiyle ilgili Twitter mesajları atması isteniyor. @Sweden hesabı 2009 yılından bu yana ülkenin turizm bakanlığı tarafından güncelleniyordu. VisitSweden CEO’su Thomas Brühl’e göre, hiç kimse İsveç markasını kendi insanından daha fazla sahiplenemez. Brühl, “Bu girişimle birlikte İsveç’i dünyaya tanıtıyor. İsveç’i turistlere her zaman gezdirmeyi severim ve bunu Twiter üzerinden vatandaşların yapması çok eğlenceli ve doğal bir adım” dedi. Twitter hesabını kullanacak ilk kişinin yazar, pazarlamacı ve sosyal medya ile web kültürü hakkında konuşmalarda bulunan Jack Warner olduğu bildirildi.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics