Dünya 13 KASIM 2011 / 16:21

Üst seviye sanallaştırma için işbirliği

Teknoloji dünyasnının güçlü oyuncularından HP ve Red Hat, açık kaynak dünyasında üst düzey sanallaştırma çözümleri oluşturmak için güçlerini birleştirmeye karar verdi. Bu işbirliğiyle doğacak yeni ürünler çok iddialı olacağa benziyor.

Açık kaynak çözüm sağlayıcılarından olan Red Hat, uzun süredir işbirliği içinde olduğu HP ile birlikte gerçekleştirdiği yeni bir rekor kıran, Kernel-tabanlı Sanal Makine (KVM) hipervizör ve HP ProLiant sistem tabanlı SPECvirtsc2010 sanallaştırma performans değerlendirmesini duyurdu. SPECvirt sanallaştırma değerlendirmesi bir sistemin, bir dizi tipik sunucu uygulaması çalıştıran ve müşterinin gerçek ortamı gibi görünecek şekilde modellenen sanal makinelere barındırma hizmeti sağlama yeteneğini ölçüyor. SPECvirt_sc2010 metriği, testte kullanılan sanal makinelerin sayısının dikkate alındığı sanallaştırılmış uygulamaların performansının ve bir Hizmet Kalitesi (QoS) gerekliliğinin bileşiminden türetilmiş.
Red Hat Enterprise Linux 6.1’in, onun bütünleşik KVM hipervizörünün ve HP ProLiant DL980 G7’nin bileşimi öncü nitelikte yeni sonuçlar elde edilmesini sağlayarak, 456 --sanal makinede ve 76 dizide 7.424 -- bugüne kadar yayınlanmış herhangi bir SPECvirt sonucuna kıyasla en iyi sanal performans seviyesine ve en yüksek dizi sayısına ya da bir uygulama çalıştıran altı sanal makine dizisine ulaşmış durumda.
Konuyla ilgili olarak Red Hat’in Sanallaştırma Bölümü Üst Düzey Yöneticisi Navin Thadani “Red Hat ve HP bugün zorlu teknoloji platformlarımızı birleştiren yeni bir öncü performans değerlendirmesi sunuyorlar. Bu SPECvirt_sc2010 değerlendirmesinin sonucu, HP ProLiant sistemleri üzerinde Red Hat Enterprise Linux 6.1 ile güçlü KVM hipervizör çalıştırılarak sağlanan ölçeklendirilebilir sanallaştırma performansını sergilemektedir.  Red Hat Enterprise Linux ile KVM, bugüne kadar SPECvirt değerlendirmeleri üzerinde 4 işlemciden daha fazlasıyla ölçeklendirme sağlayabilen tek sanallaştırma çözümüdür. KVM’nin saf performansı ve ölçeklendirilebilirliğinin Red Hat Enterprise Virtualization’ın zengin yönetim özellikleri ile bileşimi işletmelere güçlü bir sanallaştırma çözümü sunmaktadır” şeklinde konuştu.
HP’nin İş Kritik Sistemlere Yönelik Küresel Pazarlama ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lorraine Bartlett ise şöyle konuştu: ”Müşteriler, sanallaştırılmış ortamlarda ölçeklendirilebilirlik ve yüksek performans için optimize edilmiş çözümlere ihtiyaç duyuyor ve HP ile Red Hat’in bugün sunduğu sonuçlar tam da buna hitap ediyor. SPECvirt_sc2010 değerlendirmesinde bugüne kadar elde edilen genel en yüksek 2, 4 ve 8 işlemci sonucuna ulaşarak tüm ürün ailemiz genelinde ölçeklendirilebilirlik sergiliyor.”
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics