Dünya 19 AĞUSTOS 2011 / 12:42

VeriFone, Hypercom’u satın aldı

Güvenli elektronik ödeme sistemleri oyuncusu VeriFone Systems, Hypercom’u satın alma sürecini tamamladı. VeriFone CEO’su Douglas G. Bergeron satın alma süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Hypercom’un satın alınması ile VeriFone, elektronik ödeme sektöründeki lider konumunu güçlendirdi. VeriFone olarak hedefimiz Hypercom markasının da getireceği ürün çeşitliliği sayesinde dağıtım ve hizmet kanallarımızı daha da genişletmek” dedi.
VeriFone Güney Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Soner Çaşur ise bu satın almanın kendisine bağlı olan ve Türkiye’den yönetilen Güney ve Doğu Avrupa pazarlarındaki konumunu özellikle güçlendirdiğini söyledi.Hypercom satın almasının özellikle Avrupa pazarlarında sinerjiyi artırması ve VeriFone müşterilerine değer katması bekleniyor. NY Borsasına kote olan VeriFone Inc, ABD’de borsaya verdiği raporda satın almadan dolayı 2012 mali yılında non-GAAP gelirlerinde 350 milyon dolarlık bir artış olacağını öngördüğünü belirtti.
ETİKETLER : Sayı:835
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN