Dünya 20 ŞUBAT 2011 / 18:00

Verizon Communications, Terremark’ı satın alıyor

ABD merkezli telekomünikasyon şirketi Verizon Communications, BT altyapısı ve bulut hizmetleri sağlayıcısı Terremark’ın hisselerinin tamamını satın alıyor. Şirket, hisse başına 1.4 milyar dolar toplam öz sermaye değeri karşılığında satın alacağı kesin anlaşmayı duyurdu.
Terremark Yönetim Kurulu, işlemi oybirliğiyle onayladı ve işlem hazır bulunan ve oy hakkına sahip Verizon yöneticileri tarafından da oybirliğiyle onaylandı.
Verizon, satın alma teklifini en geç 2011 yılının birinci çeyreğinde kapatmayı umuyor.
Bu işlem, şirketlerin ortak güçlerini destekleyen birleşik işletme BT platformu ve benzersiz iş bulut (cloud) teklifleri yoluyla küresel olarak iş ve devlet müşterilerine son derece güvenli, ölçeklenebilir, isteğe bağlı çözümlerden oluşan güçlü bir portföy getirerek. Verizon’un “her şey tek bir hizmet” bulut stratejisine de ivme kazandıracak.
ETİKETLER : Sayı:809

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN