Dünya 30 OCAK 2013 / 17:24

Vodacom Tanzanya 4G’ye hazırlanıyor

Vodacom Tanzanya, yakın zamanda Dar Es Salaam şehrinde Nokia Siemens Networks’e ait Single RAN (Radyo Erişim Ağı) ve Liquid Core teknolojisi kullanarak gerçekleştirdiği 4G denemelerini tamamladı. Yapılan testler neticesinde ülke çapında 4G (LTE) teknolojisinin kullanımına başlanılacak.

Vodacom Tanzanya Genel Müdürü Rene Meza konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Vodacom, Tanzaya’ya dünya çapında bir teknoloji olan LTE teknolojisini getirdi. Bu girişim ülkenin BT alanındaki gelişimini hızlandırırken, ülke çapında yüksek hızlı veri transferini de mümkün kılıyor. LTE servisinde 1800 MHz spektrum düzenlemesine imkan tanıdığından dolayı Nokia Siemens Networks ile çalışmayı tercih ettik.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN