Dünya 15 HAZİRAN 2015 / 10:58

Windows 10′da hangi özellikler çıkarılıyor?

Microsoft, Windows 10 ile beraber Windows 8.1′e kadar gelen bazı özelliklere – programlara elveda diyor.

Microsoft, uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı Windows 10 işletim sisteminin çıkışına az bir süre kala belli başlı Windows bileşenlerini kaldıracağını duyurdu. Windows 10 ile beraber uygulamadan kalkacak özellikler ise şu şekilde:

-Windows XP’den beri bizlerle olan fakat çok çok nadir kullanılan Windows Media Center kaldırılıyor.

-DVD’leri artık Media Player’dan değil, indireceğimiz farklı bir yazılım (BS Player, VLC vs.) ile izleyebileceğiz.

-Windows Vista’dan bu yana gelen masaüstü Gadget’larına da artık elveda diyoruz.

-Windows 10 Home kullanıcıları otomatik olarak anında tüm güncellemeleri alacaklar. Pro veya Enterprise kullanıcıları ise istediklerinde bu güncellemeleri erteleyebilecekler.

-Solitaire, Mayın Tarlası ve Hearts oyunları artık Windows ile beraber kurulu olarak gelmeyecek. Dileyen bu oyunları uygulama mağazasından Microsoft Solitaire Collection veya Microsoft Minesweeper olarak indirebilecek.

-Eğer hala Floppy disket kullanıyorsanız ve Floppy sürücünüz USB bağlantılıysa, bu cihazın sürücüsünü Windows Update üzerinden indirmeniz gerekecek.

-Windows Live Essentials bilgisayarınızda yüklüyse, OneDrive uygulaması kaldırılacak ve OneDrive’ın Inbox sürümüyle değiştirilecek.

 
ETİKETLER : 1026
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN