Dünya 14 ŞUBAT 2011 / 20:01

Xerox’tan yeni bir satın alma

Xerox, web tabanlı yazılım çözümleri sunan WaterWare Internet Services’i satın aldı. Bu satın alma ile Xerox’un DocuShare kurumsal içerik yönetimi (ECM) platformu, elektronik sağlık raporları ve eczane siparişlerinin tutulması ve yönetilmesi gibi hizmetleri de kapsayacak.
Amerika’nın California eyaletinde Silikon Vadisi’nde hizmet veren WaterWare, 8 seneden beri Xerox’la iş ortaklığı yapıyor. WaterWare sistem sağlayıcı olarak, Xerox’un DocuShare platformu üzerinde teknolojiler geliştiriyor. Bu satın almadan WaterWare’in profesyonel çalışan kadrosu da Xerox DocuShare’e platform ekibine katılacak.
Xerox Türkiye  Hizmetler Stratejik Hesaplar Operasyonu (SAO) Satış Direktörü Gülçin Uysal satın almayla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Xerox’un yaptığı bu tür stratejik satın almalarla,
her sektörden, her ölçekteki şirkete daha kapsamlı hizmet verme şansına ulaşıyoruz. Xerox’un dış kaynak kullanımı ile sunduğu hizmetlerin kapsamının genişlemesi ile müşterilerimizin gözündeki katma değerimiz daha da artacaktır” dedi.
Son yıllarda önemli satın almalar gerçekleştiren Xerox, geçtiğimiz yıl tarihinin en büyün satın almasını gerçekleştirmişti. Amerikalı Affiliated Computer Services (ACS) şirketini 6.4 milyar dolara satın alan Xerox, bu satın almadan sonra Xerox, 2010 yılının dördüncü çeyreğinde toplam gelirlerini yüzde 42 oranında artırdı.
ETİKETLER : Sayı:808

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics