Dünya 22 TEMMUZ 2012 / 14:51

Xerox kablosuz bağlantı işine giriyor

Şirket, Britanya merkezli WDS şirketini satın alarak kablosuz ağ sektörüne adım atıyor.

Bu ayın başında Lateral Data şirketini satın alan Xerox, şimdi de WDS’i satın alarak farklı bir alana daha uzanıyor. Bedeli açıklanmayan satın almayla şirketin kablosuz bağlantı alanında önemli bir atılım yaptığı görülüyor.
Kablosuz teknolojiler kullanan telekomünikasyon markalarına hizmet veren WDS, GlobalMine adı verilen bulut bilişim tabanlı bir yapı üzerinden, dünya üzerinde kullanılan milyonlarca mobil cihazın verilerini saklama, analiz etme ve birbirleri ile etkileşimini yönetmeye yönelik teknik destek hizmetleri veriyor. WDS elde ettiği verileri, müşterilerinin gerçek zamanlı ihtiyaçlarını karşılamak, sistem kaynaklı veya müşteri deneyiminden kaynaklanan problemleri gidermek üzere kullanıyor.
Xerox’tan yapılan açıklamaya göre, 1995 yılında kurulan WDS, nihai satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra da şimdiki CEO’su David Ffoulkes-Jones tarafından yönetilmeye devam edecek. Satın almanın duyurulmasından sonra konuşan David Ffoulkes-Jones satın almayla ilgili; “Müşteri deneyimine odaklanan kablosuz (wireless) markaların, müşteri sadakati ve deneyimlerini de artırmaya çalışacağız” dedi.
Xerox Telekomünikasyon ve Teknoloji Grubu Başkanı Chris Tranquill ise “Xerox’un müşteri hizmetleri çözümlerindeki mevcut portföyü büyüyor” açıklamasında bulundu.
Xerox’un dünya çapında 150’den fazla farklı noktada 48 binden fazla çalışanı bulunuyor. Şirket son iki aydır oldukça aktif bir şekilde satın almalar gerçekleştiriyor.
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics