Dünya 17 OCAK 2016 / 13:20

Yahoo tarafında işler daha da kötüleşiyor

Bir zaman internet fenomeni olan Yahoo’nun, sosyal medya platformlarının büyümesi ve Google’ın yükselişiyle birlikte işleri iyice kötü bir hal almaya başladı.

Yahoo'nun 2010 yılında başlayan düşüşüyle birlikte Marissa Mayer yönetime geçmiş ve şirketi yeniden bir yapılanma sürecine sokmuştu. Marissa Mayer bir süre şirketin gerilemesine engel olsa da, Yahoo istediği eski potansiyeline bir daha dönemedi.

Şirketle ilgili son haberlere göre Yahoo toplam iş gücünün yüzde 10’undan fazlasına denk gelen bir işten çıkarma operasyonuna hazırlanıyor.  Bir hafta önce Yahoo Screen servisini de kapatmak zorunda kalan şirket, uzun bir dava süreciyle karşılaştı.  

Bir zamanlar internet dünyasının en önemli servislerinden biri olan Yahoo, görünüşe göre itibarını ve çalışanlarını kaybediyor. Önümüzdeki haftalarda çeyreksel finansal raporunu açıklayacak şirket, öncesinde büyük bir işten çıkarma operasyonuna hazırlanıyor. İşten çıkarımların tüm departmanlarda gerçekleşeceğini düşünürsek, Marissa Mayer’in üzerindeki baskı daha da artacak gibi gözüküyor.
ETİKETLER : yahoo marissa mayer 1055

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics