Dünya 01 OCAK 2011 / 18:00

Yeni bir bağımlılığımız daha oldu

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde Facebook’un beğen bağımlıları için rehabilitasyon kliniği açıldı. Prima Kliniği Başhekimi Dr. Dragan Stefanoviç, gazetecilere yaptığı açıklamada, beğen bağımlıları için hizmet verecek merkezde, rehabilitasyon süresinin en az bir ay olacağını söyledi. Kliniğe başvuran ve ismi açıklanmayan 33 yaşındaki Sırp kadın, şunları söylüyor: “Başlangıçta beğenlerin zararsız olduğunu düşünüyordum. Ama zaman ilerledikçe onları önemsemeye başladım. Facebook arkadaşlarım tarafından en çok beğenilecek linkler paylaşmayı bir takıntı haline getirdim. Sonra ise arkadaşlarımın paylaşımlarına benzer içerikli linkler yükleyip kimin daha fazla beğendiği rekabetine girdik.”
Sirbistan’da yaklaşık 3 ay önce Facebook’taki bir iletisine 20 dakika boyunca kimse beğenmediği için genç bir kız bileklerini keserek intihar girişiminde bulunmuştu.
ETİKETLER : Sayı:802
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN