Dünya 29 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Yönetim yazılım seti gelişti

Fujitsu, Primergy ServerView sunucu yönetimi yazılım setini KOBİ’ler için özel olarak geliştirilmiş Microsoft’un System Center Essentials 2010 (SCE 2010) yazılımı ile beraber çalışır hale getirdi. Microsoft SCE 2010, veri merkezlerindeki sanal ve fiziksel sunucuların, istemcilerin, donanım, yazılım ve BT hizmetlerinin tek bir konsoldan yönetimini sağlıyor. İşletmelerin sunucu ve sanallaştırmanın avantajlarından faydalanmasını sağlayan SCE 2010, aynı zamanda rutin bilgiişlem süreçlerinin bulut platformlarına taşınmasına destek olurken sınırlı sistem kaynaklarının kritik altyapı uygulamaları için kullanımına olanak veriyor.
Fujitsu’nun kendi geliştirdiği sistem yönetim teknolojisi ServerView Suite, özellikle orta ve büyük ölçekli kurumların ihtiyaçlarına yanıt veren değerli yazılım bileşenleri içeriyor. Bu ürün paketi, sunucu sanallaştırma sürecini kolaylaştıran Microsoft SCE 2010 ile bütünleşik çalışabiliyor. Fujitsu’nun pazardaki önemli iş ortaklarından olan Microsoft’un SCE 2010 yazılımı, 50 sunucu ve 500 istemciye kadar kurum içinde mevcut BT sistemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde yaygınlaştırılmasını sağlıyor. SCE 2010 ile bu sistemlerin uzaktan bakım ve yönetimleri çok rahat bir şekilde yapılabiliyor. Ürünün gelişmiş özelliklerine ek olarak SCE 2010, hızlı sistem güncelleme ve veri toplama becerisi sayesinde yöneticilere kendi veri merkezlerindeki olası sorunları önceleyen bir yönetim çerçevesi sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:786
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN