Dünya 10 TEMMUZ 2016 / 16:57

YouTube mobil canlı yayınlara başlıyor

Periscope’un mobil canlı yayın konusunda yakaladığı başarı, potansiyel rakiplerini harekete geçirmişe benziyor. Bu konuda harekete geçen YouTube, Facebook’un ardından mobil canlı yayın konusunda harekete geçmeye hazırlanıyor.
Video paylaşım platformu YouTube mobil canlı yayın konusunda önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Periscope ve Facebook’un bu konudaki hamlelerini karşılayamayan platform, mobil uygulaması aracılığıyla başlatacağı canlı yayın özelliği ile bu alandaki rekabeti kızıştıracak.
Son yıllarda mobilitenin hayatın önemli bir parçası haline gelmesiyle beraber, özellikle sosyal paylaşım sitelerinin gelir kalemlerinin önemli bir bölümünü mobil taraftan gelen gelirler oluşturmaya başladı.  Mobil reklamlar konusunda önemli bir rekabet yaşanırken, şirketler reklamverenleri platformlarında tutmak için, sundukları içerikleri de zenginleştirmeye gayret ediyorlar. Bu doğrultuda Periscope’un Twitter üzerinden yaptığı canlı yayınlar ile giderek popüler hale gelmesi, ardından Facebook’un mobil canlı yayın özelinde yaptığı önemli yatırımlar, YouTube’u harekete geçirmiş gibi görünüyor.
Mobil canlı yayın özelinde test yayına başlayan video paylaşım platformu, ilk etapta büyük ölçekli içerik üreticilerin kullanımına açtı. Test sürecinin tamamlanmasıyla beraber mobil canlı yayın özelliğinin tüm YouTube kullanıcılarına açılması beklenirken, platformun PC tarafındaki canlı yayın tecrübesini, mobil tarafa da aktarmasına kesin gözüyle bakılıyor.
 
ETİKETLER : YouTube 1079

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics