Dünya 24 AĞUSTOS 2015 / 06:09

Zero Latency: Geleceğin oyun merkezi

Paintball, air soft ve laser tag gibi başarılı savaş simülasyonlarından sonra geliştirilen sanal gerçeklik projesi Zero Latency çıtayı epey yükseltecek gibi görünüyor.

Teknolojinin etkisini en fazla hissettirdiği alanlardan biri eğlence sektörü. Konu eğlence olunca da teknoloji kullanımı pek sınır tanımıyor. Bunun en yeni ve yaratıcı örneklerinden biri de Avustralya’nın Melbourne şehrinde geliştirilen Zero Latency adlı oyun merkezi olacağa benziyor. Sanal gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı Zero Latency oyun merkezi, savaş simülasyonlarına olan bakış açısını tamamen değiştirebilir.

Sanal gerçeklik teknolojisinin her unsuruna yer verilen Zero Latency oyun merkezinin yapımı 3 senede tamamlanmış. 400 metrekarelik bir alana yayılan merkezde 129 tane PlayStation Eye kamerası bulunurken, merkezde aynı anda 4 ya da 6 kişilik oyuncu grupları yer alabiliyor. Tüm oyuncular oyun merkezine girdiklerinde Oculus Rift DK2 sanal gerçeklik gözlülerini takıyorlar ve içinde Alienware Alpha PC olan bir sırt çantası taşıyorlar. Sırta takılan Alienware ile birlikte oyuncuların en sevmediği olaylardan biri olan takılmalar ortadan kalkıyor.

Zombiler tarafından istila edilmiş bir sanal ortamda geçen senaryoyu oynayan oyuncular, projenin oturmasıyla beraber farklı senaryolar ve hikayeler üzerinden de bu teknolojiden faydalanabilecekler. 6 kişilik oyuncu gruplarına kadar desteklenen Zero Latency, ilk oyuncu grubunu önümüzdeki hafta ağırlayacak. 1 saatlik oyun bedelinin 65 dolar olduğu Zero Latency’nin günümüzün PlayStation kafelerinin ve Laser Tag merkezlerinin yerini almasına kesin gözüyle bakılıyor.

 
ETİKETLER : 1035

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics