BTK Duyuru 07 ARALIK 2017 / 17:05

5GTR Forum Fiziksel Ağ Çalışma Grubu 2. Toplantısı gerçekleştirildi

RF ile ilgili çalışmalar ve donanım boyutunda, baz istasyonu üretimi, yüksek hızları destekleyen çoklu giriş ve çıkış temelli anten teknolojilerinin geliştirilmesi, milimetre dalga teknolojisini destekleyen yeni dalga formları gibi teknolojik alanlara odaklanan 5G TR Forum Fiziksel Ağ Çalışma Grubu’nun 2. Toplantısı, 30 Kasım 2017 tarihinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ankara Merkez Binası’nda gerçekleştirildi.

 

5GTR Forum çalışmaları kapsamında, 14 Kasım 2017 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda, düzenlenen tam günlük “5GTR Forum Buluşması ve Çalışma Grupları Çalıştayı“  ile üniversitelerimiz, akademisyenlerimiz, ilgili kamu kurumlarımız, işletmecilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, üreticilerimiz ve tedarikçilerimizden oluşan yaklaşık 200 katılımcı bir araya gelmiş; öğleden sonra gerçekleştirilen oturumlarla, 5GTR Forum’un, yerli ve milli, katma değeri yüksek yeni nesil mobil haberleşme ürün, hizmet ve teknolojilerini üretme hedefi doğrultusunda, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile kısa süre içerisinde verimli yol alabilmesini sağlamak üzere, Çekirdek Ağ Çalışma Grubu, Fiziksel Ağ Çalışma Grubu, Hizmet ve Uygulama Çalışma Grubu ile Standardizasyon Çalışma Grubu dört ayrı salonda bir araya gelerek çalışmalarına başlamıştır.

 

RF ile ilgili çalışmalar ve donanım boyutunda, baz istasyonu üretimi, yüksek hızları destekleyen çoklu giriş ve çıkış temelli anten teknolojilerinin geliştirilmesi, milimetre dalga teknolojisini destekleyen yeni dalga formları gibi teknolojik alanlara odaklanan 5GTR Forum Fiziksel Ağ Çalışma Grubu’nun 2. Toplantısı, 30 Kasım 2017 tarihinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ankara Merkez Binası’nda gerçekleştirilmiş olup, toplantıya video konferans bağlantısı yoluyla İstanbul Bölge Müdürlüğü Binası’ndan da katılım sağlanmıştır.

 

Toplantıda, 3GPP’nin 5G yol haritası ve çalışma gruplarının ele alınmasının yanı sıra, 5G şebeke mimarisi öngörüleri ile işletmecilerin, üniversitelerin, sanayinin 5G alanındaki çalışmaları ve mevcut durumu konusunda Çalışma Grubu Üyeleri tarafından hazırlanan bilgi notları katılımcılarla paylaşılmış, 5GTR Forum Fiziksel Ağ Çalışma Grubu’nun yol haritası ve gerçekleştirilebilecek olası projelerle ilgili olarak fikir alışverişinde bulunulmuştur.


 


BENZER HABERLER
5GTR FORUMU İLE JAPONYA 5GMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
5GTR FORUMU İLE JAPONYA 5GMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI lt-ie8 lt-ie7" xml:lang="en" lang="en">
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN