BTK Duyuru 28 MART 2018 / 18:32

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tarafından 5G Çalışmaları Kapsamında İstanbul’da Üniversite Ziyaretleri Gerçekleştirildi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İstanbul’da 5G ve Ötesi teknolojiler hakkında görüşmelerde bulunmak üzere  23/03/2018 tarihinde İTÜ, Boğaziçi ve Medipol Üniversitelerine ziyaretler gerçekleştirildi. Kurum Başkan Yardımcısı Rıdvan Kahveci, Teknik Düzenlemeler Dairesi Başkanı Ramazan Yılmaz ve uzmanlardan oluşan bir heyet İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Bilişim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Karaçuha’yı ziyaret ederek İTÜcell projesi hakkında bilgi aldı. Ayrıca aynı ziyaret kapsamında İTÜcell projesinin paydaşları I2I, TTG ve Orkide Bilişim ile de bir araya gelinerek 5GTR Forum ve diğer ilgili çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Heyet ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Teleiletişim ve Enformatik Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (TETAM)’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada bulunan sistem odası, Makers’ Lab ve Akıllı Ev uygulamaları laboratuvarını inceleyen heyet TETAM Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tuna Tuğcu ve Galatasaray Üniversitesi’nden Yrd. Doçent Dr. Atay Özgövde ile diğer akademisyen ve öğrencilerle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

 

Son olarak Medipol Üniversitesi’ni ziyaret eden heyet Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Kürşat Güntürk, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kemal Özdemir, Yrd. Doçent Dr. Tunçer Baykaş ve diğer ilgili akademisyenlerle görüşerek 6G laboratuvarı ve diğer laboratuvarları inceledi. 


22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics