BTK Duyuru 30 MAYIS 2016 / 16:32

CERN-Türkiye Teknoloji Transfer Ofisine ilişkin duyuru

Ülkemizin Mayıs 2015’te Avrupa Nükleer Araştırma Örgütüne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlamasıyla, Türkiye’de üretim yapan sanayi firmalarımızın CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı elde ettiği, CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışı ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisinin kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı Kurumumuza bildirilmiştir.

 

CERN’deki çalışmalar, bilgi ve teknoloji transferi, alımlar, ihaleler ve TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi hakkındaki bilgilere www.tobb.org.tr/cern adresinden ulaşılabileceği ve ülkemizin CERN’e ortak üye olmasının ardından endüstrimizin CERN ile ilgili ileri teknoloji ürünlerine yönelik farkındalığının artmasına yönelik çeşitli etkinliklerin düzenlenmeye başlandığı da ayrıca ifade edilmiştir.

 

Bu etkinliklerden biri olarak İsviçre’de yerleşik CERN Bilgi Transferi Ofisinin, ülkemizdeki teknoloji transfer ofisleriyle temasının sağlanmasını planladığı, bu çerçevede TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle 30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde “CERN-Türkiye Teknoloji Transfer Ofisleri Zirvesi”nin gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

 

Zirveye katılım kayıtları www.tobb.org.tr/cernkayit sayfasından yapılabilmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BENZER HABERLER
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN