BTK Duyuru 26 AĞUSTOS 2016 / 17:23

Piyasa Gözetim ve Denetim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı

  •  
“Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektöründe Piyasa Gözetim ve Denetim Sisteminin Güçlendirilmesi - ePGD” adlı AB Projesinin kapanış toplantısı 23 Ağustos Salı günü saat 12.30’da Bilkent Otel Konferans Salonunda yapılmıştır. Projenin temel amacı, Türkiye elektronik haberleşme sektöründeki piyasa gözetimi ve denetimini (PGD) güçlendirmek, bilgi ve iletişim sektöründe ürün güvenliği kapasitesini artırmak ve ürünlerin serbest dolaşımını kolaylaştırmaktır.
 
Proje kapsamında, 2013 yılı Eylül ayında donanım alımı, 2013 yılı Haziran ayında başlanılan ve bir yıl süre ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu ile üye ülke temsilcisi İspanya’nın ilgili kurumu Sanayi, Enerji ve Turizm Bakanlığı, Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Müsteşarlığı (SETSI) arasında sağlanan koordinasyon ile yoğun bir eğitim ve bilgi alışverişi platformunun oluşturulduğu eşleştirme ve son olarak 2014 yılı Temmuz ayı ile başlanan ve bir yıl süre ile devam eden yazılım geliştirme süreci ile 2015 yılı Temmuz ayından 2016 yılı Ağustos ayı itibarı ile sona eren yazılım garanti ve bakım-onarım süreçleri yer almaktadır.
 
Proje kapanış toplantısına Kurumumuz Teknik Düzenlemeler Dairesi Başkan Vekili Ramazan YILMAZ, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş. Proje Yöneticisi Orkun TUNÇEL ve Daryal Murat AKAY, AB Delegasyonundan Ela YAZICI, Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcisi Hacer KILIÇ, Ekinoks Şirketinden Ali TOKSOY, Key-Expert Mahir GÜNEY ve konu ile ilgili Kurumumuz çalışanları katılmışlardır.
 

Proje kapanış toplantısında, Teknik Düzenlemeler Dairesi Başkan Vekili Ramazan YILMAZ ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş. Proje Yöneticisi Orkun TUNÇEL birer sunum yapmışlardır. Teknik Düzenlemeler Dairesi Başkan Vekili Ramazan YILMAZ konuşmalarında PGD süreçleri, ePGD projesi ve kazanımları ile uygulama aşamalarına ilişkin olarak bilgi vermiştir. 

 

"TED Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sunu" 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics