BTK Duyuru 21 OCAK 2016 / 14:08

Yayın Yardımcı Uygulamaların Spektrum Kullanımına İlişkin Çalışma Raporu ve Kablosuz Mikrofon kullanımına ilişkin duyuru yayınlanmıştır.

Yayın yardımcı sistemler diğer bir adıyla Program Yapım ve Özel Etkinlikler(Programme Making and Special Event, PMSE)  terimi yayıncılık, habercilik, konser, konferans ve fuar gibi kültürel faaliyetler ve özel organizasyonlarda kullanılan tüm kablosuz cihazları tanımlamaktadır.  Bu sistemler kablosuz mikrofonlar, kablosuz kameralar, kulak içi monitör, ses ve video linklerini kapsamaktadır. Tiyatro, konser, TV programı yapımı, spor müsabakaları, olimpiyatlar ve kültürel etkinliklerde PMSE cihazları önemli bir yer teşkil etmektedir.

 

PMSE sistemleri;

 

  • Program Yapımı Yardımcı Servisler (Services Ancillary to Programme-making, SAP),
  • Yayın Yardımcı Servisler (Services Ancillary to Programme to Broadcasting, SAB)

 

servislerden oluşmaktadır.

 

Yayın yardımcı sistemlerinin uygulama alanları ve frekans kullanımına ilişkin farkındalığın arttırılması adına genel tanım ve değerlendirmelerin yer aldığı “Yayın Yardımcı Uygulamaların Spektrum Kullanımı” başlıklı rapor hazırlanmış olup aşağıdaki linkten bu rapora ulaşılabilmektedir.

 

RAPOR

Yayın Yardımcı Uygulamaların Spektrum Kullanımı Raporu


DUYURU

Kablosuz Mikrofon Kullanıcılarının Dikkatine

BENZER HABERLER
5GTR FORUMU İLE JAPONYA 5GMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
5GTR FORUMU İLE JAPONYA 5GMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI lt-ie8 lt-ie7" xml:lang="en" lang="en">
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN