Dosya E-Arşiv ve E-Defter 29 HAZİRAN 2015 / 07:10

E-Fatura, E-Arşiv ve E-Defter kayıt dışı ekonomiye “dur” diyor!

Özellikle kamu tarafında yaşanan e-dönüşüm dikkat çekmeye devam ediyor. E-fatura, e-arşiv ve e-defter ile birlikte verilerini sanal ortama taşıyan şirketler ve kamu kurumları, kağıt yükünden kurtulurken, bir yandan da çok daha düzenli bir iş yapısına geçiş yapmaya başladılar.

Önümüzdeki süreçte de e-fatura, e-arşiv ve e-defter gibi uygulamaların ve kullanımının iş dünyasında giderek yaygınlaşmasının getirileri giderek artacak. E-fatura, e-defter ve e-arşiv ile birlikte özellikle büyük ölçekli işletmeler ve kamu kurumları önemli ölçüde tasarruf etme imkanına sahip olacakları gibi sahip oldukları evrakları da çok daha güvenli bir şekilde arşivleme imkanı yakalayacaklar.

Bu çözümler büyük ölçekli işletmeler ve kurumların yanı sıra KOBİ’ler arasında da hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından son dönemde yapılan kapsam genişletmelerinden dolayı daha fazla sayıda küçük ve orta ölçekli işletmenin e-fatura kullanımına geçmek durumunda kaldığını görüyoruz. Bu sayede küçük ve orta ölçekli işletmeler kayıtlarını çok daha sağlam temeller üzerine oturtma fırsatı yakalarken, gelir gider dengelerini de daha gerçekçi bir şekilde ayırma imkanına sahip oldular.

Önümüzdeki yıllarda da KOBİ’lerin, büyük ölçekli şirketlerin ve kamu kurumlarının e-arşiv, e-defter ve e-fatura sistemine büyük hızla geçeceğini öngörebiliriz.

 
ETİKETLER : 1028

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics