Dosya E-Dönüşüm (E-Fatura, E-arşiv, KEP, E-imza…) 25 MART 2017 / 16:44

TÜM SİSTEMLER, DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE YERİNİ ALIYOR

Kamunun dijitalleşmesi anlamına gelen e-Dönüşüm, farklı metotlarla yapılan pek çok resmi işlemi elektronik ortama taşıyor. Faturalaşma, tebligat gönderme, resmi evrak imzalama ve hatta tapu ipoteği fek işlemleri gibi birçok işlem artık elektronik ortamda yapılıyor. Bu işlemlerin sayısı her gün artıyor ve tüm sistemler dijital dönüşüme entegre oluyor.
Bu işlemlerde en kritik nokta, otorite tarafından temin edilen elektronik sertifikalar (Mali Mühür Sertifikası / Elektronik İmza) ile imzalanmaları. “Bu işlem, güvenlik ve güvenilirlik açısından kriptografik işlemler ile yapılıyor. Bu sayede imzalama işleminin doğru ve değiştirilmemiş olduğu teyit edilebiliyor” bilgisini paylaşan Cardtek Hardware Solutions Genel Müdürü Dilek Sağıroğlu, sundukları çözümleri şöyle anlatıyor:
 
HSM geçişleri hız kazanıyor
“Cardtek Hardware Solutions olarak 2009 yılından bu yana sunduğumuz uluslararası standartlardaki ürün ve hizmetlerle bu konuya özel çözümler sağlıyoruz. Elektronik sertifikaların oluşturulması için gerekli kriptografik anahtarların mümkün olan en güvenli ortamda üretilmesi, saklanması ve imzalanması işlemlerinin doğru ve güvenli şekilde yapılması ancak HSM’ler (Hardware Security Module-Donanım Güvenlik Modülü) ile mümkün. Bu sistem tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de regülasyonlar yoluyla belirleniyor. Aynı zamanda e-Fatura süreci ile birlikte orta ve büyük ölçekli kurumlar, güvenlik ve verimlilik açısından HSM geçişini yapıyor. E-Faturalar portal, özel entegratör ya da doğrudan entegrasyon ile kullanılmaya başlanabiliyor. Biz de şirketlere en verimli, yüksek performanslı, güvenli ve sürekli hizmeti sunan HSM ile iş ortaklarımızın rekabet avantajı kazanmasını sağlıyoruz.”
 
Kurumlara özel çözümler
Genel olarak e-Dönüşüm kamuda tüm tabana yayılmaya başladı. Bu sürecin getirdiği operasyonel verimlilik, hız, esneklik ve kârlılık dolayısıyla pek çok alanda dijital dönüşüme şahit olacağız. “Biz de bu hızlı dönüşüme liderlik edecek çözümler sunmak için Ar-Ge çalışmalarımıza yoğunluk veriyoruz” diyen Dilek Sağıroğlu, nesnelerin interneti teknolojisini kullanarak proaktif bir hizmet süreci için çalıştıkları bilgisini veriyor. “Çok geniş bir yelpazede bu çözümlere ihtiyaç duyulduğu için kurumlara özel çözümler sunuyoruz, ihtiyaç duyulan yeni özellikleri sisteme entegre edebiliyoruz” detayını paylaşan Dilek Sağıroğlu, sözlerine şöyle devam ediyor:
 
Partner ağımızı genişleteceğiz
 
Bu dönüşüm ile servis, enerji ve operasyonel maliyetler düşüyor, esnek, güvenli ve kaliteli hizmet sunmak kolaylaşıyor. Birbirine bağlı bir sistem üzerinde çalışmak tüm paydaşlara büyük avantajlar sunuyor. Biz de bu süreçleri güçlü tedarikçi ilişkilerimiz, güçlü müşteri ilişkilerimiz, doğru satış sonrası hizmet politikamız, dikey entegrasyon ve grup sinerjimiz ile destekliyoruz. Ekibimiz son derece deneyimli ve işini yapmaktan büyük zevk alan değerli çalışanlardan oluşuyor. Ürünlerimizi büyük ölçüde kendi ekibimizle geliştiriyor, aynı zamanda servis ve bakım hizmeti de veriyoruz. Sattığımız donanım ürünlerinin teknik servis hizmetini vermek bizim için stratejik bir öncelik. Modüler ve esnek ürünler sunmaya özen gösteriyoruz. Aynı zamanda çevreye, enerjiye duyarlıyız ve ürünlerimizi geliştirirken bu duyarlılıkta hareket ediyoruz. Amacımız müşterilerimizin, son kullanıcıların, şirketimizin ve iş ortaklarımızın hep birlikte mutlu olacağı en optimum ürünlerin gelişimine veya kullanılmasına aracı olmak, bu tecrübe ve bilgimizi Türkiye’den diğer ülkelere aktarabilmek. 2017 yılı itibariyle şirket hedefimiz bu gücümüzü uluslararası pazarlarda daha büyük bir müşteri kitlesi ile buluşturmak. Yurt dışında, geçmiş yıllara nazaran çok daha aktif satış ve pazarlama faaliyetlerine odaklanacağız. Partner ağımızı genişleteceğiz.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics