Dosya e-dönüşüm: e-fatura, e-defter, e-arşiv 06 ARALIK 2015 / 14:35

Başarının anahtarı doğru entegrasyon

Kurumlar ve şirketler e-Dönüşüm sürecine geçerken doğru iş ortağını belirlemek durumunda. Doğru iş ortağının belirlenmesiyle birlikte gerçekleşecek sağlıklı e-Dönüşüm, şirketlere hem maliyet hem de iş gücü anlamında önemli avantajlar sunuyor.
E-Dönüşüm’e geçiş sürecinde sağlıklı entegrasyonun oldukça önemli olduğunu belirten IdeaSoft Genel Müdürü Seyhun Özkara, sözlerine şu şekilde devam ediyor:
“E-fatura ve E-arşiv uygulamaları doğru entegrasyon süreçleri sonrasında işletmelere hem maliyet hem de iş gücü anlamında ciddi fayda sağlıyor. E-arşiv ile günlük kağıt maliyeti ve israfının önüne geçtiği gibi, dosyalama, kargolama gibi maliyetlerin de önüne geçiliyor. Bugün günlük 500 adet fatura kesip, bunları dosyalayıp kargo firmalarına teslim etmek için harcanan iş gücünü ve maaliyeti çok daha doğru alanlarda doğru işlere ayırabileceğimizi düşünüyorum.
İşe KOBİ tarafından bakarsak, bugün 5000'in üzerinde KOBİ'ye hizmet veren bir firma olarak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin adaptasyon süreci, büyük ölçekteki firmalara oranla nisbeten daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Entegrasyon süreci, yapısal alışma süreci ve adaptasyon zaman alıyor. Bu noktada bu işi kolaylaştıran entegratörler bu adaptasyon sürecini kısaltabiliyor. Örneğin muhasebe programlarının e-dönüşüm tarafında hazır çözümleri KOBİ'lerin bu sürece uyumunu kolaylaştıryor.”
 
ETİKETLER : 1049

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics