Dosya e-dönüşüm: e-fatura, e-defter, e-arşiv 06 ARALIK 2015 / 14:38

e-Dönüşüm ile iş yapış şekilleri de değişiyor

Özel şirketlerin e-Dönüşüm sürecini hızlandırması, bu alandaki iş süreçlerini önemli ölçüde hızlandırdı. Özel sektördeki bu olumlu havadan faydalanmak isteyen kamu kurumları da, e-Dönüşüm akımına dahil olarak bu dijital dönüşümün getirdiği olumlu sonuçlardan yararlanmak istiyorlar.
 
Kamu şirketleri e-dönüşüm süreçlerine dahil olması süreci hızla devam ettiğini ifade eden NetBT Genel Müdürü Akar Selçik, sözlerini şöyle sürdürüyor:
“ İlk etapta özel şirketlerin birbirleriyle olan fatura süreçlerini hızlandırması, firmalara kağıt, fatura dağıtımı depolama ve gönderim maliyetlerini ortadan kaldırması şirketlerin ilk fark edecekleri avantajlardan diyebiliriz. Personel maliyetinin düşürülmesi, fatura ve mutabakat da karşılaşılan sorunların giderilmesi, muhasebe işlemlerinin kolaylaştırılması, ödeme sürecinde ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesi, fatura gönderici ve alıcı arasındaki iletişimi artırması diğer avantajlı özelliklerdir.
Türkiye’de ‘2015-2019 e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı’ çerçevesinde uygulamaya konulan e-Defter ve e-Fatura uygulamaları hem mükelleflerin birçok amacına katkıda bulunuyor. Özellikle mobilitenin etkisiyle mekandan bağımsız iş yapmak günümüzde giderek ön plana çıkıyor. Bu değişim ışığında iş yapış şekillerini, kurumsal hayatın ilerleyişini ciddi biçimde kolaylaştıran e-Dönüşüm çözümleri, şirketlerin iş süreçlerini de çok daha düşük maliyetlerle, çok hızlı, daha verimli ve etkin şekilde döndürebilmelerini sağlıyor.
Gerek kurumların muhasebe süreçlerinde tasarruf ve fayda elde etmesi, gerekse kayıt dışına karşı yürütülen mücadelede e-Dönüşüm büyük önem taşıyor. Böylesine hızlı bir dünyada ve enformasyon toplumunda yaşarken faturalaşma süreçlerinin yavaş olması ve hala kağıt fatura göndermek, dosya depolamak, kargo operasyonları için efor sarfetmek zaman kaybından başka bir şey olamazdı. Zaman o kadar kıymetli ki NetBT olarak uçtan uca tüm muhasebe süreçlerini akıllandırmak için çalışıyoruz. Örneğin mutabakat süreçlerinde karşılaşılan sorunların altında faturalaşmadan kaynaklı sorunlar yatmaktadır. E-Fatura ile muhasebe işlemlerinizi kolaylaştırıyor, faturalaşma iletişiminizi hızlandırarak bir sonraki sürecinize hızlı ve güvenilir bir şekilde başlıyorsunuz. Bir nevi çekirdek ne kadar sağlam temeller üzerine kuruluysa diğer katmanlara sağlam adımlarla çıkarak kurumunuzun kar etmesini, ileriye dönük yürümesini sağlamış olursunuz.
 
ETİKETLER : 1049

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics