Dosya e-dönüşüm: e-fatura, e-defter, e-arşiv 06 ARALIK 2015 / 14:41

E-Dönüşüm şirketlere maliyet avantajından fazlasını sunuyor

E-Dönüşüm uygulamaları, şirketlere ve kurumlara sağladığı maliyet avantajının yanı sıra birçok sosyal fayda da sunuyor. Belgelerin ve dokümanların dijital ortama aktarılmasıyla birlikte doğanın korunması adına önemli bir adım atılıyor.
E-Dönüşüm uygulamalarının herkese genel olarak tasarruf, hız ve verimlilik sağladığını ifade eden Türkkep Genel Müdürü Yüksel Samast,  e-Dönüşüm’ün ekonomik faydalarının yanında, doğanın korunmasına ve kapıda dayalı işlemleri ortadan kaldırması bağlı olarak da önemli sosyal faydalar sağladığını dile getiriyor. Samast sözlerini şöyle sürdürüyor:
 “Kamu kurumlarının ve şirketlerin verimli çalışmasına ve görevlerini daha etkin yürütmesine önemli etki ve katkı yapıyor. e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv faturaya geçişten dolayı ülkemizin yıllık 3 milyar liranın üzerinde tasarruf elde edeceği ön görülüyor. 200 binin üzerinde ağacın kesilmesinin önüne geçileceği ifade ediliyor.
Şirket veya kurum bazında baktığımızda da kağıda dayalı maliyetlerden, işçilik ve postalama ve depolama maliyetlerinden, kaybolma veya teslim edilememe veya depoda arama gibi sorunlardan, bazı noter masraflarından, günlerce bekleyen işlemlerden kurtulup iş ve işlemlerin çok daha uygun maliyetlerle, saniyeler veya dakikalar içinde hatasız ve eksiksiz yapılmasına imkan veriyor. Her türlü bilgi ve belgenin yasal geçerli ve güvenli şekilde gönderilip alındığı, saklanabildiği, kayıtlı olduğu, her an ulaşılabilir, gerekli raporların alınabildiği ve iş akışlarının çok daha sağlıklı ve verimli yürütülebildiği bir ortam ve altyapı sağlıyor. Bu bağlamda, şirketlere ve ilgili kamu kurumlarına birçok yarar sağlıyor.
Özet olarak ifade edecek olursak, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter uygulamaları, KEP ve e-imza gibi diğer e-dönüşüm uygulamaları, kurumsal ve bireysel kullanıcılara genel olarak tasarruf, hız ve verimlilik sağlıyor. Kağıda ve fiziki postaya dayalı işlemlerden ve masraflardan kurtulup, zamandan ve mekandan bağımsız kolay ve hızlı iş yapabilme imkanı ve kabiliyeti kazandırıyor.”
 
ETİKETLER : 1049

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics