Dosya e-dönüşüm: e-fatura, e-defter, e-arşiv 06 ARALIK 2015 / 18:40

E-Dönüşüme geçiş hızlanıyor

Kamu ve özel sektördeki dijital dönüşüm hız kesmeden devam ediyor. E-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter ile birlikte verilerini sanal ortama taşıyan şirketler ve kamu kuruluşları, iş süreçlerini hızlandırırken, bir yandan da önemli bir maliyet avantajı yakalıyorlar.
Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yeni düzenlemesiyle, mevcut 20 bin civarındaki mükellefe ilave olarak, 10 milyon lira ve üzeri ciroya sahip 30 bin civarındaki mükellef de 31 Aralık 2015 tarihine kadar e-Fatura ve e-Defter uygulamasına zorunlu olarak geçecek. Yeni kapsam genişlemesiyle birlikte 2016 yılı başında e-Fatura ve e-Defter kullanan mükellef sayısının 50 bine ulaşacağı öngörülüyor.
Bu geçiş süreci şirketlerin iş yapış sürelerini ve süreçlerini tamamen değiştirirken, büyük ölçekli şirketlerin elde ettiği maliyet avantajı gören KOBİ’ler de bu dijital dönüşüme ilgi göstermeye başladılar.
 
ETİKETLER : 1049

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN