Dosya e-Dönüşümde 2018 Gündemi 06 OCAK 2018 / 10:45

E-DÖNÜŞÜM ARTIK BİR ZORUNLULUK

Hayatlarımız, teknolojinin her alandaki müthiş hızlı bir şekilde ilerlemesi ile artık geri dönülemez bir şekilde değişti. Bundan birkaç yıl öncesine kadar cep telefonsuz, tabletsiz her işimizi halledebilirken, artık bunlar olmadan kendimizi eksik hissedip, günlük hayatımızı ve işlerimizi aksatıyoruz. “Mobil ve giyilebilir teknolojilerin hayatımızda daha çok önem kazanacağı bir 2018 yılı bekliyoruz” diyen TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu’nun da dikkat çektiği gibi, sensörler, kameralar, mobil cihazlar gibi pek çok kaynaktan toplanan verilerin gün geçtikçe hayatımıza etkisinin daha fazla olması da kaçınılmaz. Veri iletiminin, anlık analiz, değerlendirmelerin artık uç noktalarda, yani verinin kaynağında yapılmasının artacağı, bunlarla beraber, kullanıcı tarafında güvenlik çözümlerinin daha da önem kazanacağı bir yıl yaşayacağız. Bu beklentisini dile getiren İlker Saltoğlu, e-Dönüşüm odaklı çalışmaların beraberinde getirdiği kurumsal faydaları şöyle açıkladı:
“Tüm çalışmaların temel amacı, her noktada tüm süreçlerle ilgili veri toplamak ve bunları doğru analiz edip verimliliği arttırmak. Bu her alan için geçerli. Satışlarını arttırmak isteyen şirketlerin müşterilerinin ilgi alanlarını, alışveriş alışkanlıklarını, neden satın alma yaptıklarını veya yapmadıklarını öğrenip, ürünlerini ve kampanyalarını bunlara göre düzenlemesi gerektiği gibi, kamu kuruluşlarının da verdikleri hizmetlerin etkinliği, vatandaşların memnuniyetini ölçmeleri ve bu bilgiler doğrultusunda süreçlerini değerlendirmeleri gerekiyor. E-dönüşüm veya dijitalleşme daha iyi hizmet, daha hızlı, verimli süreçler için artık bir zorunluluk.”
 
Çözüm ağımızı genişletmek önceliğimiz
İlker Saltoğlu, 2018 yılı için e-Dönüşüm ekseninde stratejilerini şöyle anlattı:
“Çözüm ortaklarımızla birlikte, veriye kaynağından başlayarak, karar alma mekanizmalarındaki tüm yolculuğunda eşlik etmeye devam edeceğiz. Bu amaçla hem çözüm ortağı hem de çözüm ağımızı genişletmek öncelikli hedefimiz. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ürünler sunmaya devam ederek, maliyetlerini düşürmeye devam edeceğiz. TmaxSoft olarak genel stratejimiz, müşterilerimizin kullandıkları yüksek maliyeti ürünler yerine, çözüm ortaklarımızla birlikte geliştirdiğimiz çözümleri sunarak, bir yandan daha verimli çalışmalarını sağlamak, diğer yandan da yeni projelerine mevcut bütçelerinden kaynak ayırabilmelerini sağlamak.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics