İnternet E-ticaret 27 KASIM 2013 / 10:29

Alışverişte ‘önce dene sonra al’ dönemi

İnternet üzerinden alışveriş son yılların en popüler iş modellerinden biri haline geldi. Tüketici, mağaza mağaza gezmeden alışveriş yapmanın avantajlarını seviyor. Türkiye çapındaki araştırmalara göre 2013 yılının sadece ilk 6 ayında e-ticaret sektörü 17 milyon lira gelire ulaştı. Bu veriler ABD ve Avrupa pazarında daha hızlı yükselirken, madalyonun öteki yüzünde e-ticarete soğuk bakan dev bir kitle var. Pazar araştırmaları bu kitlenin en çok denemeden ürün alırlarsa karşılaşacakları sürprizlerden çekindiklerini ortaya koyuyor. Butix.net’in uyguladığı çevrimiçi kıyafet deneme sistemi, tüketicilerin karşılaşacağı her türlü kötü sürprizi ortadan kaldırıyor.

İHG Bilgisayar ‘ın distribütör olduğu (Fitting Reality Prova ) teknolojisi Butix.net içerisinde uygulanarak, tüketicinin beğendiği kıyafetleri sanal ortamda oluşturulan simülasyonla test edebilmesini sağlıyor. Giysiyi, boyu ve kilosuna göre farklı bedenlerle test edebilen tüketici, aklında soru işareti kalmadan alışverişini yapabiliyor.

Sanal Giydirme isimli bu teknolojiyi kullanmak için, tüketici kendine Shape ID oluşturarak sisteme fotoğraflarını yüklüyor. Sistem tüketicinin verdiği beden ölçüleri ve fotoğrafı kullanarak kullanıcının sanal bir simülasyonunu oluşturuyor. Hollywood filmlerinde kullanılan özel efekt sistemine benzeyen sanal mankeniniz, Butix.net üzerinden satın aldığınız kıyafeti denemenizi sağlıyor. Tüketiciye kişisel hizmet sunmayı hedefleyen Butix.net e-ticaret sektöründe rakiplerine bu vizyonla fark yaratacak.

Sistemi Türkiye pazarına getiren İHG Bilgisayar Yöneticilerinden Batuhan Bulak konuyla ilgili ; “İHG Bilgisayar olarak distribütörlüğünü üstlendiğimiz bu sanal giydirme teknolojisi ile Türkiye ekonomisinin geleceğine katkı da bulunmak istiyoruz. İş Ortağı olduğumuz Fitting Reality PROVA teknolojisiyle Türkiye’de e-ticarete soğuk bakan devasa bir tüketici kitlesinin kaygılarını giderdik. Butix.net’te uyguladığımız bu sistemle ilk etapta sitenin Türkiye çapında tanınan bir e-ticaret sitesi olmasını istiyoruz. Uzun vadede, Sanal Giydirme teknolojisinin ülkemizde hizmet veren tüm e-ticaret sitelerinde standart olmasını hedefliyoruz” dedi.

 
ETİKETLER : Butix.net

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics