İnternet E-ticaret 19 OCAK 2016 / 10:10

Alışverişten önce fiyatları karşılaştırıyoruz

Fiyat ve karşılaştırma sitesi Bilio.com’un, internetten yeni yıl hediyesi almaya sıcak bakan 11 bin kişi ile yaptığı ankete göre, internet alışverişi yapanların yüzde 83’ü öncelikle fiyat karşılaştırması yapıyor. Aralık ayı içerisinde Bilio.com’un web sitesi üzerinden yaptığı internet alışverişi anketinin sonuçları şöyle sıralanıyor:
 
İnternet, uygun fiyata erişim noktası
Ankette yeni yıl alışverişini internetten yapabileceklerini söyleyen kişilerin yüzde 51’i, bu tercihlerindeki en büyük etkenin, internette uygun fiyata daha kolay erişebilme imkanı olduğunu söylüyor. İnterneti tercih edenlerin yüzde 27’si ise, geniş ürün seçeneği nedeniyle alışverişi tercih ederken, yüzde 22’si internet alışverişinin daha hızlı olmasını sebep gösteriyor.
Bilio.com’un anketindeki “Yeni yıl hediyeleri için en çok hangi ürünleri İnternetten alırsınız?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 60’ı, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde teknoloji ürünü satın aldıklarını belirtiyor. Bunu yüzde 16’yla tekstil ürünleri ve yüzde 15’le aksesuarlar izliyor. İnternet üzerinden dekorasyon ürünleri satın aldıklarını belirtenlerin oranı ise yüzde 9.7
“İnternetin sağladığı fiyat karşılaştırma imkanları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 83’ünün “Mutlaka detaylı araştırır en uygununu alırım” yanıtını verdiği, geri kalan yüzde 17’lik kesimin ise, “Karşılaştırmak aklıma gelmiyor” yanıtını verdiği görülüyor. Alışverişlerinde interneti tercih edenlerin ezici bir çoğunluğu önce fiyat karşılaştırması yaparak karar veriyor.
 
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN