İnternet E-ticaret 09 EKİM 2013 / 10:00

Bankam kolumda

Akbank, i'mWatch"daki ilk bankacılık uygulamasını müşterilerinin hizmetine sundu.

Akbank açıklamasına göre, Türkiye'de Android ve iOS işletim sistemli telefonlar ile senkronize olabilen "i'm Watch"daki ilk bankacılık uygulamasını müşterilerinin hizmetine sundu.

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip ettiklerini belirten Akbank Direkt Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, "Dünyada, Android ve iOS işletim sistemli telefonlar ile senkronize olabilen i'm Watch'daki ilk bankacılık uygulaması 'Akbank Direkt' oldu.

Türkiye'de satışına başlanan i'm Watch için geliştirilen uygulamada, döviz kuru hesaplama, anlık olarak değerli metal fiyat bilgilerini görüntüleme, BIST 100'de yer alan hisse senetlerinin alım satım değerlerini gözlemleyebilme ve değişim grafiklerini görüntüleyebilme mümkün" ifadelerini kullandı.

Akıllı telefonlara Bluetooth ile bağlanarak çeşitli uygulamaların yönetilebildiği giyilebilir teknoloji cihazıyla gelen aramaları yanıtlamak, arama yapmak, e-posta ve mesajları kontrol etmek, randevuları düzenlemek mümkün. Akbank Direkt Mobil uygulamasının, i'm Watch saatlerde, önceden yüklenmiş bir şekilde kullanılacağı ifade ediliyor.
ETİKETLER : Akbank i'mwatch
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN