İnternet E-ticaret 06 MAYIS 2013 / 11:39

Çevrimiçi işlemler şirketlere yaradı

Genel ekonomi 2012’nin son çeyreğinde yüzde 1,4 oranında büyürken, çevrimiçi işlem yapan Türk şirketler yüzde 10 büyüdü.

Online işlem yapan Türk işletmeler için dış kaynaktan temin piyasası hizmeti veren Freelancer.com açıkladığı rakamlarda, dünyanın her yanından şirketler için Türk serbest çalışanların ve işletmelerin site üzerinden geçtiğimiz ay 2 milyon dolar kazandığını açıkladı.

Açıklanan rakamlarda site üzerinden ABD ile çalışan Türk işletmelerin sayısında yüzde 38, İngiltere ile çalışanlarda yüzde 18, Kanada, Avustralya ve Almanya ile çalışanlarda yüzde 4 oranında bir artış görülürken, İsveç ve Hollanda ile çalışanlar ise yüzde 2,5 oranında arttı. Toplamda 5 bin Türk işletmeyle yapılan araştırma, ürünlerini online olarak satan küçük ölçekli işletmelerin sayısında yüzde 42 artış olduğunu gösterdi.

Aynı araştırma, birçok işletmenin 300 avro gibi düşük bir sermayeyle işe başlayarak, birkaç hafta içerisinde kar etmeye başladığını gösterdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN