İnternet E-ticaret 08 ARALIK 2016 / 10:16

E-ticaret Teknolojilerinin İlk Ar-Ge Merkezi Kuruldu

2006 yılından beri e-ticaret yazılımları üreterek sektörde öncü konuma gelen Inveon, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın incelemeleri sonucunda resmi Ar-Ge merkezi olma hakkını kazandı. E-ticaret teknolojilerine yönelik ilk Ar-Ge merkezi olma unvanına da sahip olan Inveon; yeni Ar-Ge merkezinde özellikle e-ticaretin omni-channel kolunda sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları ile M2M (makineler arası) e-ticaret araştırmalarına odaklanacak.

2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi bünyesinde bir yazılım firması olarak kurulan Inveon, aradan geçen 10 yılda sürdürülebilir büyüme stratejilerini başarıyla uygulayıp kurumsal e-ticaret çözüm ortağı firması haline geldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan başvuruların değerlendirmesi, akademisyenlerin detaylı incelemeleri ve 5 ayrı denetlemenin sonucunda Inveon, Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret teknolojilerine odaklı Ar-Ge merkezi unvanına erişti.

Ar-Ge merkezi dönüşümüyle birlikte, şirketin ihracat hacminin 3 yıl içinde 10 katına çıkması hedefleniyor. Inveon yeni nesil omni-channel e-ticaret teknolojilerinin geliştirilmesi mesai harcayacak.

Inveon’un resmi Ar-Ge merkezi olma sürecini yorumlayan Inveon Yönetici Ortağı Yomi Kastro, “10 yıl önce sadece 2 dizüstü bilgisayar ve hayallerimizle çıktığımız yolda, teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olma vizyonumuzla ilerledik ve kurumsal e-ticaret çözüm ortağı haline geldik. Devletimizin, Inveon’a resmi Ar-Ge merkezi unvanı vererek kurumumuzu desteklemesi ve onurlandırmasıyla birlikte, gelecekte de Ar-Ge’ye ve ekibimize sistematik yatırım yapmaya devam edecek, Türkiye’den global bir teknoloji şirketi çıkartabilmek için çabalamayı sürdüreceğiz” dedi.

Geleceğin e-ticaret sistemleri ve makineler arası iletişim (M2M) konusunda araştırmalar yapan Inveon, Nesnelerin İnterneti (IoT) özellikli cihazların e-ticaret ekosistemine katılmalarını sağlamak için çalışacak. Ar-Ge’si sürdürülen teknolojiler arasında, tüketicilere yönelik sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları da bulunuyor. Inveon, bu teknolojiler sayesinde mağaza gezmekte olan müşterilerin alışveriş deneyimlerini yeniden tanımlayacağı gibi, bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden online alışveriş yapan tüketicilere de fiziksel bir mağaza gezme deneyimini sunacak.

Inveon Ar-Ge Merkezi’nden Sorumlu Yönetici Ortağı Emir Alkaş, “Inveon Ar-Ge merkezi olma hakkını kazanarak yıllardır süregelen bilimsel yaklaşım ve proje süreçlerini taçlandırmış oldu. Ar-Ge merkezi olmanın sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarımız ve üniversitelerle işbirliklerimiz artarak devam edecek” açıklamasını yaptı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics