İnternet E-ticaret 17 EYLÜL 2013 / 15:47

E-ticarette 360 derece takip var

Yale ve Münih üniversitelerinde geliştirilen, e-ticaret sitelerinin trafik yapısının ve ziyaretçilerinin davranışlarının, tüm sayısal pazarlama kanallarında 360 derece takip edilmesini sağlayan teknoloji dijital pazarlamada eniyileştirme sağlıyor.
Türkiye'de yılda yüzde 50 hızla büyümekte olan e-ticaret sektörünün çapı 30 milyarın üzerinde. Metrics34 diğer e-ticaret çözümlerinin yanısıra, ‘Multi-Channel Customer-Journey Tracking’ sistemini de Türkiye'ye  getirdi. Sitelerin trafik yapısının ve ziyaretçilerinin davranışlarının, tüm dijital pazarlama kanallarında 360 derece takip edilmesini sağlayan sistemin sektöre  dinamizm katması mümkün.

E-ticaret sitelerin çevrim içi pazarlama performansı, tıklama, gösterim ve satış hacmi olarak, CPC, SEO, sosyal medya doğrudan akış, e-posta bültenleri, çağrı merkezi aramaları ve televizyon reklamları gibi çeşitli pazarlama kanallarını ve aralarındaki etkileşimleri ölçebiliyor. Algoritmik olarak belirlenerek, dijital pazarlama bütçelerini etkin yönetmelerini ve yüzde 250'ye varan oranda verimlilik sağlayabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN