İnternet E-ticaret 03 OCAK 2014 / 12:37

E-ticarette nakit iade dönemi

2007 yılında İspanya’da kurulan, 2011 ve 2012 yıllarında İspanya’da en iyi e-ticaret hizmet sağlayıcısı seçilen beruby.com, cashback, kupon ve fırsat pazarında hızla büyüyerek 13 ülkenin ardından Türkiye ofisini de çok kısa bir süre önce hizmete açtı.

14 ülkede faaliyet gösteren ve Hepsiburada, GittiGidiyor, Markafoni, BuldumBuldum.com, ÇiçekSepeti gibi 300’ü aşkın çevrimiçi alışveriş sitesi üzerinden yapılan harcamaların, kampanya dahilindeki oranlarını kullanıcılara kesintisiz nakit olarak geri ödeyen beruby, Türkiye’de yeni bir dönemi başlatıyor. Ayrıca sistem alışverişten kazan (cashback) dışında indirim kuponları ve hemen kazan gibi özel fırsatlar da barındırıyor.

beruby’nin Türkiye dışında operasyonlarının olduğu ülkeler; İspanya, Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Meksika, Arjantin, Brazilya, Kolombiya, Şili ve Portekiz.

14 ülkede 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya sahip olan beruby, aylık 3 milyon tekil ziyaretçiye 15 milyon  sayfa gösterimi gerçekleştiriyor. Türkiye operasyonuna yaklaşık 1 yıl önce Madrid ofisinden başlayan, şu ana kadar hızlı bir organik büyüme kaydederek 100 binin üzerinde kullanıcı sayısına ulaştı ve her ay ortalama 300 binin ziyaretçi beruby’de bulunan cashback, kupon ve hemen kazandıran teklifleri inceliyor.  http://tr.beruby.com/ sitesine üye olan kullanıcılar yüzlerce fırsatı kullanma şansına sahipler.

beruby’yi rakiplerinden ayıran en önemli fark ise reklamverenlerinden aldığı komisyonun tamamını kullanıcılarına ödemesi ve kullanıcılarının kazançlarından hiçbir kesinti yapmaması. (Yasal kesintiler dışında) Aralık ayına kadar sadece Paypal üzerinden ödeme yapan beruby, artık kullanıcılarının banka hesaplarına da ödeme yapabiliyor.

Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 90’ının 18-35 yaş aralığında ve yüzde 55’i erkek olduğunu açıklayan beruby Türkiye Pazarlama Direktörü Ruşen Mat yeni oluşumlarıyla ilgili olarak: ‘Kısa sürede Türkiye’deki cashback&kupon pazarını büyütmeyi ve kullanıcılarımıza maksimum faydayı sağlayarak, Türkiye’de çevrimiçi indirim denildiğinde akla gelen ilk marka olmak istiyoruz. Bu sistem dünyada çok bilinse de Türkiye için henüz çok yeni. Güvenilirliğin çok önemli olduğu bu sistemlerde biz global tecrübemiz, güçlü alt yapımızla çevrimiçi alışverişte devrim yaratmaya hazırlanıyoruz. 2012 yılında reklamverenlere toplam 20 milyon avro satış hacmi yaratan beruby, bunun karşılığında kullanıcılarına 3 milyon avro ödemiş büyük bir marka. Yani çok ciddi bir pazardan ve büyük rakamlardan bahsediyoruz. Çevrimiçi alışverişin ve internet kullanımının bu kadar arttığı bir dönemde insanların daha da kazançlı olmaları için kurulan bu model hem tüketici, hem de markalar için çok faydalı. 1 sene dolmadan, hiç reklam ve tanıtım yapmadan 100 binin üzerinde kullanıcıya ulaşmamızdan da bu modelin sevildiğini görebiliriz… Tabi bahsettiğim gibi burada sadece alışveriş yapan kitle değil, markalar için de çok iyi fırsatlar söz konusu. Çevrimiçi markaların ihtiyaçlarına yönelik sınırsız bir esneklikte ve oldukça ekonomik ücretlerle sunduğumuz markalaşma ve dijital pazarlama servislerimizin büyük ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Özellikle yeni markaların beruby içerisinde bulunmasını ve kampanyalarını hali hazırda online alışveriş yapan kitleye özel hedefleme seçenekleri ile duyurabilmesini sağlamak için yoğun bir çalışma temposu içindeyiz.  Bu arada tüm teknik işlemleri beruby sağlıyor ve markalar 1-2 gün gibi kısa bir süre içerisinde beruby kullanıcılarına kampanyalarını duyurabiliyorlar. Fraud kontrol ve mobil doğrulama mekanizmamız sayesinde ise kötü niyetli kullanıcıları rahatlıkla sistem dışında tutabiliyoruz" dedi ve 2014 yılı içinde 200.000 bin üzeri kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN