İnternet E-ticaret 05 KASIM 2013 / 17:45

Gittigidiyor yüzde 80 büyüdü

Türkiye’nin en yaygın e-ticaret sitelerinden biri olan Gittigidiyor.com üç çeyreğinde yüzde seksen büyüdü  işlek alışveriş merkezi GittiGidiyor, aylık ortalama 27 milyon ziyaret, 12 milyon tekil ziyaretçi, 9,5 milyon üyeyle yüzde 80 oranında büyüyor.Dünya genelinde elektronik ve mobil ticaret kullanımındaki artış ve izlenen büyüme eğrisi, ülkemizdeki rakamlara da yansıyor. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden eBay'in iştiraki GittiGidiyor,  5 binden fazla kategoride, yaklaşık 5 milyonun üzerinde anlık satış fırsatı sunuyor. Her 3 saniyede 1 ürün olmak üzere ayda ortalama 750 bin ürün satılıyor ve bu ürünlerin yüzde 83’ü sıfır ürün. Gittigidiyor, Türkiye' de en yaygın kullanılan e-alışveriş sitelerinden biri. Şirketin bir yıl içinde gerçekleştirdiği yüzde 80 oranındaki büyüme de, mobil teknolojinin ticaretle ne kadar hızla uyumlandığına bir kanıt oluşturuyor.

Hedefleri büyük

GittiGidiyor, geçen yıl yüzde 46 oranında gerçekleşen büyümesini, bu yıl yüzde 80 düzeyine çıkarak yaklaşık ikiye katladı. GittiGidiyor Genel Müdürü Cenk Angın, eBay Avrupa sıralamasında ilk 3’e girmeyi hedeflediklerini açıkladı.Türkiye’yi eBay Avrupa sıralamasında ilk 3 ülke arasına taşımayı hedeflediklerini de açıklayan Angın, “Türkiye bugün, eBay Avrupa sıralamasında Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa’dan sonra 5. sırada yer alıyor. Biz sürdürülebilir başarımızla bu konumumuzu 3. sıraya taşımayı hedefliyoruz. Geçen yıla göre üye kazanımı yüzde 80 artan site, yılın ilk 3 çeyreğinde aylık ortalama 27 milyon ziyaret, 12 milyon tekil ziyaretçi, 9,5 milyon üyeye sahip. Yılsonu büyüme öngörüsü yüzde 80 olan şirket  her gün 5 binden fazla kategoride 5 milyondan fazla anlık satış fırsatıyla 700 bin kişiyi birbirine bağlıyor. Tüm mobil kanallarda varolan site, milyonlarca insana, mobil site, tablet ve cep telefonu uygulamalarıyla her an her yerden erişilebilir güvenilir bir platform sunuyor.

Türkiye'nin e-ticaret pazarının durumu oldukça parlak

İnternet kullanıcısı sayısı 37 milyon olan Türkiye'de  14binden fazla kayıtlı e-ticaret sitesi var. Geçtiğimiz yıl 14 milyar dolar seviyesindeki işlem hacmi yaklaşık yüzde 30 büyüme gösteriyor. 67 milyon mobil kullanıcının olduğu ülkemizde  3G kullananlar yüzde 60 oranında.  Aylık 27 milyon ziyaretçisi olan Gittigidiyor.com'un  9.5 milyon üyesi ve 1milyondan fazla indirilmiş mobil uygulaması var. Site trafiğinin yüzde 13'ü mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. 120 milyondan fazla aktif üyesi olan  eBay' in mobil uygulamaları 200 milyon kez indirilmiş. Gelir hedefi 22,5 milyar dolar olan eBay 2013 yılında,  137 milyon kullanıcısı olan  PayPal ile toplamda 20 milyar USD mobil ticaret hacmi yaratacak. 120 milyondan fazla aktif üyesi olan  eBay' in mobil uygulamaları 200 milyon kez indirilmiş. Gelir hedefi 22,5 milyar dolar olan eBay 2013 yılında,  137 milyon kullanıcısı olan  PayPal ile toplamda 20 milyar USD mobil ticaret hacmi yaratacak.

Yeni logo

GittiGidiyor.com Genel Müdürü Cenk Angın, yeni logo hakkında şunları söyledi: “Günümüz dijital teknolojisi, hayatımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirirken yeni fırsatları da beraberinde getiriyor. Yenilenen logomuz bu artı değeri ve eBay Inc ile olan organik bağımızı vurguluyor.” Gittigidiyor.om 'un yeni logosu, birbirine geçmiş yapısı ile modern, basit ve inovatif bir şekilde, almayı ve satmayı daha keyifli hale getiren yeni GittiGidiyor.com’un her an her yerde, birlikte ticaret için bir araya getirdiği alıcılarla satıcıları temsil ediyor. Ayrıca almayı ve satmayı daha keyifli hale getiren yeni GittiGidiyor’u yansıtıyor.

 
ETİKETLER : gittigidiyor.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics