İnternet E-ticaret 12 TEMMUZ 2013 / 09:50

Hediye sektörü alışverişte

Hediye sitesi BuldumBuldum.com, rakibi Hediyedenizi.com’u satın aldı. BuldumBuldum.com, geçtiğimiz hafta da Erikli Su’yu Nestle Waters’a satan iş adamı Hasan Aslanoba’dan aldığı 5 milyon TL yatırım ile öne çıkmıştı. 30 binden fazla ürün çeşidi ve 250 binden fazla üyesiyle Hediyedenizi.com’un, BuldumBuldum.com’a dahil olmasının sonucunda aynı merkezden yönetilecek iki marka da ayrı ayrı korunup, ayrı müşteri gelir segmentlerine konumlandırılacak ve ürün çeşitliliği de bu yönde revize edilecek. Hediyedenizi.com; yeni logosu ve tasarımı ile BuldumBuldum.com bünyesinde tüm Türkiye’ye hizmet vermeye devam edecek.

Bu satın alma ile BuldumBuldum.com’un 500 bin olan üye sayısı Hediyedenizi.com’un 250 bin üyesiyle birlikte 750 bine çıktı. Aylık 1 milyonun üstünde olan site trafiği de Hediyedenizi.com’un aylık 500 bin olan trafiğiyle birlikte 1,5 milyonun üzerine çıkarak, sektördeki en yakın üçüncü rakiple arasındaki farkı en az 10 katına çıkardı.

Özellikle kişiye özel ürünler sunan Hediyedenizi.com’un sepet tutarları ve alışverişe dönüş oranları normal e-ticaret sitelerine oranla çok yüksek olduğu biliniyor. BuldumBuldum.com kurucusu Güçlü Gökozan, bu satın alma ile ilgili olarak, “İki site markasını ayrı ayrı koruyup, ayrı müşteri gelir segmentlerine konumlandıracağız, ürün çeşitliliklerini bu şekilde revize edeceğiz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics