İnternet E-ticaret 17 ŞUBAT 2016 / 12:00

Hizmet arayanların web’deki adresi Armut.com oldu

Hizmet ihtiyacı olanlarla yüzlerce kategorideki hizmet verenleri buluşturan armut.com 2015 yılının genel değerlendirmesini yaptı. Aylık ortalama 1,3 milyonun üzerinde tekil ziyaretçiye ulaşan armut.com, bir yılda gelir bazında yüzde 300 oranında büyüdü. Her gün ortalama 1000’den fazla hizmet talebi alan ve toplamda 80 binin üzerinde hizmet verene ev sahipliği yapan armut.com, 7 milyonu aşan sayfa gösterimiyle Türkiye’nin hizmet kategorisinde en büyük online pazar yeri oldu.  2015’te her gün ortalama 100’den fazla yeni katılım ile 80 bini aşan ‘hizmet veren’ sayısı, bir önceki yıla göre yaklaşık 2 kat artış gösterdi. 

Öncelik temizlik
armut.com’a en çok talep sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelirken, bu illeri Antalya, Bursa, Kocaeli, Adana, Konya, Eskişehir ve Mersin takip etti. Buna paralel armut.com’a kayıtlı hizmet verenler de en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer aldı.
Çok sayıda farklı kategoride hizmet verenleri, hizmet ihtiyacı olanlarla bir araya getiren armut.com’da 2015’te en çok talep gelen ilk üç kategori, evden eve nakliyat, ev temizliği ve boya badana oldu. Bu üç hizmet kategorisinde Türkiye’de alanında lider olan armut.com’da bu hizmetlerden sonra en çok sırasıyla, şehirler arası nakliyat, parke laminant döşeme, koltuk döşeme, doğum günü organizasyonu, butik pasta ve kurabiye, marangoz ve doğalgaz tesisatı kategorilerinde  talepler geldi. armut.com’un en çok kullanıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir’de ev temizliği en çok talep edilen hizmet oldu. armut.com üzerinden gerçekleşen en yüksek değerli talep ise Ankara’da 260 bin TL’ye yapılan dış cephe mantolama projesi oldu.

Şehirler arası taşınmalarda başrolde
armut.com’da en çok talep edilen hizmet olan nakliyat ile hizmet verenler yıl boyunca 635.400 km yol yaptı. Şehirler arası nakliyatta ortalama uzaklık 500 km olurken, tüm nakliyat hizmetlerinde ise mesafe ortalaması 150 km oldu. Kullanıcıların şehirler arası nakliyatı en çok tercih ettiği rotalarda İstanbul’dan İzmir’e yapılan taşınmalar ilk sırada yer aldı. Ayrıca 2015 boyunca armut.com üzerinden yaklaşık yarım milyon m2’lik duvar boyandı.
İnternet üzerinden ev temizliği hizmeti konusunda akla ilk gelen isim olan armut.com, faaliyete geçirdiği “hemen rezervasyon” sistemi ile kullanıcıların çok rahat bir şekilde düzenli temizlik hizmeti almasını sağladı. İlk etapta sadece İstanbul’da sunulan “hemen rezervasyon” sistemi ile %98 müşteri memnuniyet oranına ulaşan armut.com, 2015’te sadece bu sistemle İstanbul’da toplam 1,4 milyon metrekare alanın temizlenmesini sağladı. İstanbul’da ‘hemen rezervasyon’ ile en çok Kadıköy, Beşiktaş, Şişli, Üsküdar ve Ataşehir ilçelerinde temizlik yapıldı. Beşiktaş ve Kağıthane’den iki armut.com üyesi yıl boyunca toplam 63’er kez temizlik yaptırarak 2015’in temizlik şampiyonu oldu.
Öte yandan armut.com, 2015’te de enteresan hizmet taleplerine sahne oldu.  “Tecrübeli ve referanslı, sanatkar kebap ustası” talep edenlerden “Her gün sabah ve akşam belli sayıda maç tahmini verecek sistem” kurdurmak isteyenlere,  “Birlikte bol bol selfie çekilebilecek” birinden “Özel wing chun dersi” arayanlara kadar çok sayıda kullanıcı ilginç taleplerini armut.com’a iletti.
 
ETİKETLER : Hizmet Armut.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics