İnternet E-ticaret 27 AĞUSTOS 2013 / 11:34

Intel Ultrabooklar İşbankası’nda daha güvenli

Intel işlemcili Ultrabook’unuz varsa internet bankacılığında daha güvenli ve pratik.

Intel, İşbankası ve Pozitron işbirliğiyle gerçekleştirilen uygulama kullanıcılara daha yüksek güvenlik sağlamayı ve zaman kazandırmayı vaat ediyor.

IPT Teknolojisiyle maksimum güvenlik sağlayarak, Ultrabookla Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi’ne giren kullanıcıları tek kullanımlık şifre oluşturma zahmetinden kurtuluyor. IPT ile oluşturulan güvenli katman sayesinde siber saldırılara karşı korunurken İnternet Bankacılığına giriş adımları azalacak.

IPT teknolojisi nasıl çalışıyor?

Intel, Pozitron ve İşbankası’nın gerçekleştirdiği işbirliğiyle daha güvenli ve pratik e- bankacılık sağlandı. Banka, telekomünikasyon ve eticaret girişimlerinde yüksek güvenlikli çözümle sağlayan Pozitron’un IPT uygulamasında izlenen yol üç adımdan oluşuyor. İlk olarak sistem kullanıcı bilgilerinizi ve erişiminizin güvenli bir bilgisayar üzerinden olduğunu doğruluyor. İkinci aşamada Intel Doğrulama Teknolojisi (IPT) ile Pozitron Teknolojisi bir araya gelerek tek kullanımlık şifreyi otomatik olarak Intel çip üzerinde oluşturuyor. Son aşamadayda arka planda oluşturulan şifre ilgili alana iletilerek, harici bir fiziksel şifre üretecinin gerekliliğini ortadan kaldırıyor. IPT Intel işlemcili Ultrabook’larda maksimum güvenliği bu yolla sağlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN