İnternet E-ticaret 03 EYLÜL 2013 / 16:16

İnternette okul alışverişi zamanı

Çevrimiçi alışverişi tercih eden kişi sayısının hızla arttığı günümüzde artık aileler çocuklarının okul ihtiyaçlarını da internetten satın alıyorlar. Hizlial.com’un satış verilerine göre, okul ihtiyaçları ile ilgili olarak sunulan ürünlerin satışında bu yıl geçen yıla oranla yüzde 250 oranında artış yaşandı. En çok satılan ürün ise yüzde 23’lük oranla çanta oldu.

Okul alışverişleri de artık internetten yapılıyor. Hizlial.com’un satış verilerine bakıldığında, okul ihtiyaçları için sunulan ürünlerin satışında geçen yıla oranla yüzde 250 oranında artış yaşandığı görülüyor. Okul alışverişleriyle ilgili olarak yapılan satışlarda, en çok talep gören ürünlerin yüzde 23’lük oranla çantalar, yüzde 19’luk oranla defterler, yüzde 18’lik oranla boyalar, yüzde 16’lık oranla kalemler, yüzde 9’luk oranla ise mataralar olduğu ifade ediliyor.

Hizlial.com’un verilerine göre, okul alışverişleri ile ilgili olarak en çok Marmara ve İç Anadolu Bölgesi’nden siparişler geliyor. En çok tercih edilen ürünlerin fiyatları ise 15 TL ile 35 TL arasında değişiyor. Verilere göre, okul ihtiyaçları ile ilgili olan ürünlerin satışı, ağustos ortasından başlayan ve ekim ortasına kadar süren dönemde hızlı bir artış gösteriyor. Hizlial.com’un okul ihtiyaçlarına yönelik olarak, yüzde 50’ye varan indirimlerin sunulduğu kampanyası halen devam ediyor.

 
ETİKETLER : Hizlial.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics