İnternet E-ticaret 13 ARALIK 2013 / 15:46

Serisonu e-pazar yeri açıldı

Markaların seri sonu ve indirimli ürünlerini pratik ve güvenilir bir platformdan sunan e-Pazar yeri Markado, E-ticaret alanında sahiplenilmemiş bir alanda tedarikçi tüketiciyle buluşturuyor.Markado Group kurucu ortağı ve CEO’su Kadircan Erkıralp seri sonu ve indirimli e-ticaret Pazar yeri Markado’yu tanıttı. "Çevrimiçi ticaret seri sonu ürünleri tüketiciyle pratik bir platformda buluşturmayı amaçlıyor. Bir yandan işi sadece e-ticaret olan şirketler de değişimin bir parçası oluyor" dedi.

Müşteriler açısından bilinen markaları daha uygun fiyata satın alma ve seri sonu ürünleri aynı platformda bulma şansı sunan Markado, tedarikçiler açısından da sipariş yönetimi, lojistik, depolama, müşteri hizmetleri alanlarında sorunsuz hizmet sunması nedeniyle tercih ediliyor. Şirketler, seri sonu alanında, kendi marka değerlerini koruyabilmek için bu mecrayı kullanmaktan memnun.

Rakiplerini tamamlayacak
Tedarikçi ve müşteriyi buluşturan e-pazar yeri, bu yapısıyla diğer e-ticaret sitelerinin ya da perakendecilerin de elden çıkarmak istedikleri, stok fazlası ürünlerinin satışına yardımcı oluyor. Sektörün akışını hızlandıran Markado, tedarikçilerin sezonsonu ürünlerinin depolarında değer kaybetmesini engellerken, tüketicileri de serisonu ürünlerin peşinden koşmaktan kurtarmayı hedefliyor.Pazardaki rekabetle ilgili olarak, bazı e-ticaret sitelerinin de kendilerine tedarikçi olarak katıldığını ifade eden Erkıralp, Markado’nun e-ticaret sektörüne sadece yeni bir rakip değil, bir tamamlayıcı olarak katıldığını vurguladı. 

Çağrı merkezi önemli

Kendi BT ekibi bulunan Markado, geliştirme hizmetleri konusunda destek hizmeti alıyor. Çözüm desteklerini Magenta ve Amazon’dan alıyor. Sosyal ağlara uyumlu, bulut tabanlı bir çağrı merkezi kullanıyor. Özellikle e-ticaret alanında müşteriler için, çağrı merkezi deneyiminin çok önemli olduğunu belirten Erkıralp, bu konuda çağrı merkezi çözümlerinin e-ticareti tamamlayan bir unsur olduğunu ifade etti. CRM alanında elde edilen verilerle ilgili olarak da, müşterilerinin tüketici alışkanlıklarını kendi grup şirketleri dışına çıkarmaya yönelik bir politikaları olmadığını ifade etti.

Satınaldığı şirketlerin yapılarını koruyor

SGEK Holding ile birlikte kurulan Markado, toplamda 1 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu yatırımın içinde 17 satın alma gerçekleştirdi. Satın almalarında, sinerji yaratabilecekleri şirketleri tercih ediyor. Satın aldıkları şirketlerin özgün yapılarını koruyarak onlarla birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Sanal reyon ve Grup Foni’yi bünyesine katan Markado, e-pazar yeri teması benimseyen şirket, seri sonu ve indirimli ürünlerle daha önce sahiplenilmemiş bir e-ticaret mecrasına girdi.

Dünyaya açılacak

Markado tüketici ve tedarikçi için kazan-kazan stratejisiyle e-perakende altyapısını yurtdışına da açmayı hedefliyor. Öncelikli hedefi komşu ülkeler olan Markado, ilerleyen dönemlerde Körfez ve Batı Avrupa ülkelerine açılacak. Yönetiminde karar ağırlığı kendilerinde olmayan ortaklık yapılarında yer almayı tercih etmediklerini ifade eden Erkıralp, kendi yönetim süreçlerine hakim olmayı önemsediklerini ifade etti.
50den fazla tedarikçi
Eylül ayında test satışlarına geçen şirket, teknoloji, giyim, kırtasiye, ev aletleri gibi farklı sektörlerde hem perakende hem de üreticilerle çalışıyor. Sürdürülebilir ve güvenilir iş ortaklarıyla çalışmayı tercih eden şirketin 50den fazla tedarikçisinin içinde; Toshiba, HTC,Sony, Samsung, Nikon, Bosh, Siemens, Blackberry gibi markaların yanı sıra Mediamarkt gibi farklı tedarikçiler de bulunuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics