İnternet E-ticaret 13 MART 2014 / 12:49

Türkiye'nin Amazon'u geliyor

Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı Haluk Dinçer, dünya çapında bir web platformu oluşturmak amacıyla, 2014 yılında e-ticarete 15 milyon dolar altyapı yatırımı yapacaklarını ifade etti.Sabancı Topluluğu’nun diğer sektörlerdeki gibi çevrimiçi  alışverişte de en önemli oyuncu olacağını vurgulayan Haluk Dinçer, “Sabancı Topluluğu’nun perakendedeki gücünü taşıdığımız e-ticaret sektöründe lider olmak istiyoruz. Doğru adım ve yatırımlarla, Topluluğun başarı hikayelerinden biri olacağına yürekten inandığımız Kliksa ile birlikte, sektörü de büyütmeyi hedefliyoruz. Perakende alanındaki tecrübe ve gücümüzle önemli katma değer yaratarak, Türkiye’nin Amazon’u olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan: Farklılaşma noktamız olan satış sonrası hizmetlerle, 2014’te ciromuzu 3 katına, 360 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”35milyon TL'lik altyapı harcaması yapılan Kliksa'nın Sabancı Grubu'nun web teknoloji uzmanı olması öngörülüyor. Şirket ilerleyen dönemde satınalmalarda aktif rol oynayacak.

Safkan: " Türkiye’de B2C segmentinde çoklu kategoride en hızlı büyüyen online alışveriş şirketi olduk. Çevrimiçi  alışverişte en çok rağbet gören elektronik sektörü dışında; anne -bebek, spo- outdoor, ev düzeni ve oto aksesuvarları, öncelikli kategorilerimiz arasında yer alacak. Farklılaşma noktamız olan satış sonrası hizmetlerle hedefimiz, ciromuzu 2014 yılında 3 katına, 360 milyon TL’ye çıkarmak ve Kliksa’yı, ilk akla gelen çevrimiçi  alışveriş sitesi yapmak olacak.” dedi.

Kliksa’da 100’ü aşkın tedarikçi entegrasyonuyla, 20 ana kategoride sunulan 250 bine yakın ürünü, Türkiye çapında tüm ilçelerin yüzde 90’ına sevk ediliyor. Kliksa'nın diğer çevrimiçi alışveriş sitelerinden ayıran özellikleri var. Ortalama  3 gün olan teslimat süresinde saat 14:00 'e kadar gelen siparişler gün içiende teslim ediliyor. Çevrimiçi alışverişte beyaz eşyayı teslimat adresinde kapıya  kadar teslim ediyor. Pek çok çevrim içi alışveriş şirketi, taşıma güçlüğü nedeniyle beyaz eşyayı tüketicinin kapısına kadar çıkarmadığı için, alışverişin tadının kaçmasına neden oluyor. Rakiplerinin yarım bıraktığı teslimat hizmetini baştan sona sunan Klicksa, Bu konuda gücünü Teknosa ve Carrefoursa'dan alıyor. Kurumsal kimliğini sadelik, neşe, iyimserlik ve inovatif yaklaşımla yenileyen şirket sevilen marka olmayı hedefliyor. Kliksa,  bir alışveriş sitesi için tamamlayıcı bir yaklaşımla Akbank kredi başvurularını da içeriyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics