İnternet E-ticaret 26 MART 2014 / 16:07

Ücretsiz e-ticaret, ücretsiz yenilik

Türkiye'nin ilk ve tek ücretsiz e-ticaret yazılımı Proticaret yenilendi. Tanımlar geliştirildi, ödeme yöntemleri zenginleştirildi ve teklif yönetimi geliştirildi. ve Proticaret bu tecrübe ile çeşitli sektörlerden kullanıcıların işini kolaylaştırmak amacıyla yazılımlarını güncelledi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Proticaret kurucu ortağı Salih Sarı  "Türkiye'nin ilk ve tek ücretsiz e-ticaret yazılımı Proticaret'i geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanıma sunduğumuz 2.2 versiyonu  bir çok yeniliği içinde barındırıyor. Yine ücretsiz indirilebilen 2.2 yazılımı el terminalleri tarihe karışıyor, teklif yönetimi kolaylaşıyor, teknik servis takibi kabus olmaktan çıkıyor, ayrıca çok sayıda ödeme sistemi kullanılabiliyor. Konuyla ilgili olarak çevrimiçi destek ekibimizde her an yardıma hazır. Şirket olarak ilkemiz e-ticarete Türk mühendislerinin imzası atmak. Bu amaçla yaptığımız çalışmalarda tüm dünyada var olan e-ticaret yazılımlarının özelliklerinin üstüne bir artı ilave edip kullanıcıya sunmak."dedi.

Salih Sarı "Proticaret 2,2'nin içinde, e-ticaret yapanların işlerini kolaylaştıracak yenilikler arasında en önemlisi, çevrimiçi destek sistemi. Bu uygulama bir 1 Nisan-30 Haziran arasında test edilecek ve zorunlu olarak kullanılmaya başlayacak. Uygulama BTK'nın denetiminde yürütülen bir projenin ürünü olarak kullanılacak. Buna göre her e-ticaret sitesinin çevrimiçi müşteri destek hattı olmalı ve bunlar düzenli olarak arşivlenmeli

Nasıl isterseniz ödeyin

Proticaret yazılımını kullanan müşterileri için 2.2 versiyonu içinde yeni ödeme sistemlerini de kullanıma sundu. Proticaret'in yeni versiyonu sadece bankaları değil tüm özel ödeme sistemlerini destekliyor. Buna göre ipara, Paymac, Payu api, Genpa, KVK, Telpa, gibi ödeme sistemleri bu paket içinde yer alıyor. Ayrıca bu paket içinde yeni ödeme sistemleri kolayca aktif duruma geliyor. El terminalleri tarihe karışıyor Proticaret 2.2 içinde her ölçekte kapıdan kapıya satış yapan plasiyerler için gerekli yazılım da mevcut. Bu uygulama ile kullanılan el terminalleri tarihe karışıyor. Plasiyer elemanlar kullandıkları basit tabletler ile hem büyük ekranlara hem de tüm kullanım çeşitliliğine sahip olacaklar. Proticaret 2.2 içinde bir başka ilk de yer alıyor. Plasiyer yönetim paketi içindeki satış bölge tanımlamaları, satış yerleri tanımı, satış grup tanımlamaları, plasiyer tanımları, müşteri plasiyer atama, müşteri temsilcisi toplu güncelleme, plasiyer prim takibi, plasiyer siparişleri listesi özet/ detay, plasiyer satış raporları, plasiyer ciro raporlarının yönetimi özellikleri ile plasiyer yönetimini yapmak çok kolay bir hal alıyor.

İlk teklif yönetimi

Pakette, Teklif tipi Tanımları, Teklif Durumu Tanımları, Sevk ve Gönderim yöntemi tanımları, ödeme yöntemi tanımları, teklif proje tanımları, Teklif Geçmişini Takip Edebilme, Teklif Personel Tanımlamaları, Her ürün satırına özel beş satır iskontosu, iki adet dip iskonto, Ürüne Özel Hizmet / İşçilik Fiyatı verebilme, Teklif içerisinde ürüne ait resim ekleyebilme, Teklif içerisinde ürüne ait en/boy/yükseklik/hacim/ağırlık bilgisi girebilme, Plasiyerin Müşteri Adına teklif sepeti oluşturabilmesi, 10adet Combobox, 10 adet Checkbox Alan Tanımlama, Yönetici Onay Kontrolü, Aktif / Pasif Teklifler, Teklif Raporlarının takibi gibi birçok özellik bulunuyor.

Teknik Servis Raporlama paketi ile sorunsuz olarak başlatmak ve sonlandırmak mümkün. Satış Yeri Tanımları örneğin, Merkez, Şube1, Şube2 gibi, Satış Departman Tanımı, Satış Bölüm Tanımlamaları, teknik servis personel tanımları, bakım onarım ve ilk kurulum gibi noktaların takibi için servis tip tanımları, servis kategori ve alt kategori tanımları, proje tanımları, servis iş grubu Tanımlamaları, Yapılan veya yapılacak işlerin tanımlamaları, arıza kontrol tanımlamaları, bakım onarım sonucu tanımlamaları, müşteri şikâyet Tanımlamaları, Cihaz Tanım ve Seri No, Servis Takibi, Web Ara yüzünden form doldurularak Servis Formu Girişleri, Genel Servis Raporları oluşturulup eksiksiz ve he aşamasında yapılabiliyor. E-ticaretin en önemli derdine çare: Tedarikçi entegrasyonu E- ticaret sitelerinin en büyük sorunu tedarikçi ilişkilerini koordine etmek olduğu bilinmekte. Proticaret'in yazılım mühendisleri nu konuya da pratik çözüm sağlayan bir paket hazırladılar. Bu paket aracılığı ile e-ticaret sitesi ile entegrasyon sağlamak çok kolay. Entegrasyon paketi içinde E-Ticaret Siteleri ile entegre, ürün ekleme yetkilerini belirleme, tedarikçi ürün yönetim paneli, sınırsız tedarikçi tanımlama var. 
ETİKETLER : halil sarı Proticaret

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics