İnternet E-ticaret 06 AĞUSTOS 2013 / 15:30

Washington Post artık Bezos’un

İnternet alışveriş şirketi amazon.com'un kurucusu Jeff Bezos, Washington Post gazetesini 250 milyon dolara satın alacağını açıkladı. BBC News haberine göre, bu satışla Amazon şirketinin bir ilgisi bulunmuyor ve Bezos, Washington Post gazetesini kendi kişisel varlığının yaklaşık yüzde 1'lik bölümünü harcayarak aldı. Jeff Bezos, Washington Post gazetesi çalışanlarına gönderdiği mesajda, gazetenin günlük işleyişine karışmayacağını ve Washington Post'un yayıncılık değerlerinin değişmeyeceğini belirtti. Satışın 60 gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

Jeff Bezos, yaptığı açıklamada, Washington Post'un yayıncılık değerlerinin değişmeyeceğini belirtirken, internetin de artık haberciliğin her aşamasını değiştirmeye başladığını söyledi. 80 yıldır Graham ailesine ait olan Washington Post gazetesinin Yönetim Kurulu başkanı Donald Graham, Jeff Bezos'un teknoloji ve iş dünyasındaki başarısını kanıtladığını söyledi ve "Uzun vadeli vizyonu ve kişisel özellikleri, Bezos'u Post için doğru bir isim olarak öne çıkardı" dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN