e-toplum 29 OCAK 2018 / 00:30

​Enerji sektörü birçok başlıkta akıllanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun destekleri, ELDER ve GAZ-BİR’in stratejik partnerliğinde gerçekleşecek olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı , 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

Dünya enerji devlerinin yer alacağı 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) 1. Program Komitesi Toplantısı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Blockchain teknolojisi üzerine Türkiye'de ilk kez bir oturum gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, katılımcıların bütün paydaşlar ile bir arada olması, akıllı şebekeler hakkındaki son yenilikleri öğrenmesi, örnek uygulamaları görmesi ve yatırım stratejilerini belirlemesi için uluslararası bir platform sağlayacak.

Blockchain, enerji sektöründe yerini buluyor

25-26 Nisan 2018 tarihleri arasında enerji sektörünün devlerini ağırlayacak, Birleşik Krallık'ın ülke partneri olduğu Endoks, Klorsis, Köhler ve Luna’nın ana sponsorluğunda düzenlenecek 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) 10 binin üzerinde sektör temsilcini bir araya getirecek. Çalışmalarına hız veren fuar komitesi de etkinliğin genel detayları, tanıtım çalışmaları, kongre ve bildiri salonu çalışmalarının yanı sıra farkındalık oluşturmak amacıyla yapılacak sosyal sorumluluk projelerini değerlendirdi. ICSG 2018'in ana sponsorları arasında yer alan Endoks'un Ankara'daki merkezinde gerçekleşen toplantıya EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk'ün yanı sıra TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, DEİK, Enerji İş Konseyi Başkanı Süreyya Yücel Özden, Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği Genel Sekreteri Erol Aydın, Endoks Enerji Yöneticisi Alper Terciyanlı, HHB EXPO Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dayangaç'ın da aralarında olduğu program komitesi üyeleri katıldı.

'Blockchain'in Enerji Sektörüne Muhtemel Etkileri' başlıklı oturum Türkiye'de ilk kez yapılacak. Dünyanın dört bir yanından firma ve temsilcilerin yer alacağı ICSG 2018'de Keynote Messages, Türkiye Akıllı Şebekeler 2023 Vizyon Ve Strateji Belirleme Projesi (TAŞ 2023), Akıllı Şehirlerde Enerji Paneli, Blockchain Enerji Sektörüne Muhtemel Etkileri, Enerjide Kadın Liderler, Dağıtım ve Üretim, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı, Akıllı Şehirler, Teknoloji Uygulamaları, Gaz ve Haberleşme oturumları yapılacak.

Enerji sektöründeki paydaşların bir arada bulunacağı, 350’ye yakın global firmanın standlı katılım sağlayacağı 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na 50’yi aşkın ülkeden toplam 10 binin üzerinde sektör temsilcisinin, uzman ve akademisyenin katılması bekleniyor. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle organize edilen ve aralarında Birleşik Krallık, ABD, Nijerya ve Hindistan’ın da yer aldığı 32 farklı ülkeden gelecek alım heyetleri de ICSG 2018’e katılacak. 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics