e-toplum 02 TEMMUZ 2012 / 10:34

‘Neden?’ sorusu hayatımızın anahtarı

Sosyal medyada M. Serdar Kuzuloğlu’nun takipçilerinin, öğrencilerin ve sektörün büyük ilgi gösterdiği ‘Sosyal Medya’ konulu etkinlikte Kuzuloğlu, konuyu çok farklı açılardan irdeledi. Hayatımızda ‘Neden?’ sorusunun anahtar olacağını kaydeden Kuzuloğlu, hiçbir şeyi sorgulamadan yaşadığımızın ve tükettiğimizin, büyük bir pazarlama motorunun parçalarını oluşturduğumuzun, modern yaşamın totemleri markaların egemenliğinde olduğumuzun altını çizdi.
Yaşamadığımız hayatları ve hayallerimizin yansımasını sosyal ağlarda yaşayabildiğimizi, burada farklı kimliklere bürünebildiğimizi açıklayan M. Serdar Kuzuloğlu, “Aslında en yalnız dönemimizi yaşıyoruz ve paylaşılınca da yalnızlık azalmıyor! Sorumluluğa ihtiyaç duymayan arkadaşlıklar ediniyoruz. Her konuda kariyer ve skor peşindeyiz.” dedi. Kuzuloğlu, gündemden ve trendlerden ayrı düşmenin dijital çağda yaşadığımız en büyük korkular olduğunu belirtip, gerçek dünyada iletişim kurmanın daha zor olduğunu ve giderek dijitale mahkum edildiğimizi anlattı. Sosyal medyada dürüstlüğün ve şeffaflığın önemine vurgu yapan Kuzuloğlu, kamu kurumlarının da sosyal medyada yer alması gerektiğinin altını çizdi.

BTK’lılardan Bilişim Uzmanları Derneği
Bilişim Uzmanları Derneği (BUD) Yönetim Kurulu Başkanı Elif Özdemir de, internetle beraber hayatımıza giren sosyal medyanın vazgeçilmezliğine dikkat çekerek, ilk kez böyle bir etkinlik düzenleyip sektörle buluştuklarını söyledi. Özdemir, “Bilişim Uzmanları Derneği; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda çalışan bilişim başuzmanları, bilişim uzmanları ve bilişim uzman yardımcılarının katılımıyla üyeleri arasında sosyal, kültürel, ekonomik işbirliğini artırmak, mesleki yardımlaşmayı sağlamak ve mesleki gelişmeyi teşvik edecek faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla 11 Ekim 2010 tarihinde kuruldu. Bunların yanı sıra, bilgi teknolojileri ve iletişim sektörüne yönelik farkındalığın artırılmasını da hedefliyoruz” açıklamasını yaptı. 195 üyesi bulunan BUD diğer yandan, EPDK, SPK, BDDK, TAPDK, KİK, RTÜK ve RK uzmanlarından oluşan Üst Kurul Dernekleri Platformu’nun da başkanlığını yürütüyor.
Dernek organizasyonlarının tüm kurum personeline açık olduğunu vurgulayan Özdemir, “Her ay düzenli olarak, tüm kurum personelinin gizli kalmış yeteneklerini, duygu ve ilgi alanlarını ortaya çıkarmaya yönelik olarak e-bülten hazırlanıyoruz ve bu yayın derneğin internet adresi www.bilisimuzmanlari.org’da yayınlanıyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:878

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics